Ośrodek PZTS Kraków - KTS Elpe Eltex Tarnobrzeg 1:3

TENIS STOŁOWY. Ekstraklasa kobiet. Kolejne ligowe zwycięstwo, tym razem w Krakowie, odniosły pingpongistki KTS Elpe Eltex Tarnobrzeg.

Wyjazdowe spotkanie KTS z PZTS Kraków rozpoczęło się od bezproblemowego zwycięstwa 3:0 Chinki Xu Na nad Martą Gołotą. W kolejnym pojedynku Anna Smykowska pozwoliła swojej imienniczce Lipińskiej ugrać tylko jednego seta i KTS prowadził 2:0. W trzecim meczu dnia po zaciętej walce minimalnie lepsza od Iwony Kuszaj okazała się Agata Pastor i przy stole ze strony KTS pojawiła się ponownie Smykowska. Wychowanka MRKS Gdańsk nie dała szans Gołocie i tarnobrzeżanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. - Zagraliśmy bez Moniki Pietkiewicz, która potrzebowała odpoczynku po rozgrywanych w czasie weekendu ciężkich kwalifikacjach olimpijskich. Bardzo dobry występ zanotowała Ania Smykowska pokonując dwukrotnie krakowskie rywalki. Widać, że prezentuje coraz wyższy poziom i to dobrze rokuje przed kolejnymi meczami. Blisko zwycięstwa była robiąca stałe postępy Iwona Kuszaj, która minimalnie uległa Agacie Pastor w piątym secie - powiedział "Gazecie" trener KTS Elpe Eltex Zbigniew Nęcek.

OŚRODEK PZTS KRAKÓW 1

KTS ELPE ELTEX TARNOBRZEG 3

PUNKTY:

Ośrodek PZTS: Pastor.

KTS Elpe Eltex: Smykowska 2, Xu Na.

Przebieg meczu: Marta Gołota - Xu Na 0:3 (8:11, 5:11, 5:11), stan meczu: 1:0 dla KTS, Anna Janta Lipińska - Anna Smykowska 1:3 (7:11, 6:11, 11:1, 13:15), stan meczu: 2:0 dla KTS, Agata Pastor - Iwona Kuszaj 3:2 (11:7, 13:11, 10:11, 8:11, 11:9), stan meczu: 2:1 dla KTS, Marta Gołota - Anna Smykowska 0:3 (7:11, 4:11, 9:11), stan i wynik końcowy meczu 3:1 dla KTS.

Wyniki pozostałych spotkań 6. kolejki: Górnik 09 Mysłowice - AZS AE Wrocław 1:3, Mago Wanzl Nadarzyn - AZS WSP Print Cycero Częstochowa 2:3, LUKS Orneta - Bronowianka Kraków 0:3.