II liga szczypiornistów: Wisła II - Warszawianka II 30:27 (12:9); Pabiks Pabianice - Jurand Ciechanów 38:22 (19:9)

Po zaciętym meczu rezerwy płockiej Wisły pokonały rezerwy Warszawianki. Natomiast ciechanowski Jurand dość gładko przegrał w Pabianicach z Pabiksem.

Zespół ze stolicy postawił podopiecznym Olgierda Sęka dość twarde warunki gry. We własnej hali nafciarze musieli się więc sporo napocić, aby odnieść zwycięstwo. W Wiśle II grali przede wszystkim zawodnicy z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Spotkanie zaczęło się jednak od prowadzenia gości. Ale płocczanie nie dali im się zbyt długo cieszyć, w 7. min wygrywali 3:1. Po niespełna kwadransie gry było już 6:2 dla gospodarzy. Wydawało się, że teraz już spokojnie będą kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie i powiększać swoją przewagę. Ale warszawianie nie zamierzali rezygnować. Co prawda cały czas przegrywali, ale nie pozwolili Wiśle odskoczyć na więcej niż trzy punkty. Taką różnicą zakończyła się pierwsza połowa (12:9).

Drugą nafciarze rozpoczęli od zdobycia 13. punktu (13:9). I znowu odżyły nadzieje, że tym razem płocczanie wywalczą większą przewagę. Jednak ponownie zespół ze stolicy na to nie pozwolił. Trwała wyrównana walka, a jakby tego było mało, to goście systematycznie odrabiali straty. Jeszcze w 46. min podopieczni Sęka prowadzili 20:17. Jednak cztery minuty później był już remis 21:21. Przez następne trzy minuty bramki padały na zmianę. W 53. min na tablicy wyników było 23:23. O sukcesie gospodarzy zadecydowały końcowe minuty spotkania. Między 53. a 57. min nafciarze cztery razy pokonali bramkarza ze stolicy. Goście w tym czasie zdobyli zaledwie jeden punkt. Dzięki temu na trzy minuty przed końcem spotkania Wisła II prowadziła 27:24. Nafciarze nie pozwolili sobie wydrzeć już tej przewagi.

Nie udał się natomiast mecz ciechanowskiemu Jurandowi. Zresztą miał on niewielkie szanse, bo grał u lidera z Pabianic. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg. Gospodarze przeważali zdecydowanie od samego początku i byli lepsi od ciechanowian w każdym elemencie gry.

Wisła Płock - Warszawianka 30:27 (12:9)

Wisła: Konczewski, Witkowski - Szyczkow 9, Rumiak 4, Kisiel 1, Sobiesiak 4, Białaszek 9, Kwiatkowski 1, Błażejewski 1, Skórski 1, Kulik.

Pabiks Pabianice - Jurand Ciechanów 38:22 (19:9)

Bramki dla Juranda: Serbista 6, Popis 6, Milewski 3, Nawrocki 2, Stawicki 2, Karwacki 1, Jagodziński 1, Roguski 1.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Targówek Warszawa - Iskra Kielce 29:27, Trójka Ostrołęka - MKS II Końskie 31:26, Arcus Radzymin - Unia Lublin 20:35, Wisła Azoty Puławy - Włókniarz Konstantynów Łódź 25:21, Wisła Sandomierz - Vive II Kielce 33:26.