Sport w skrócie

Wyniki ekstraklasy piłkarskiej kobiet, żeglarskich regat w Rybniku i pierwszego zjazdu ligi brydżowej.
PIŁKA NOŻNA

EKSTRAKLASA KOBIET. W meczu dwóch beniaminków - Cisów Nałęczowianka i LKS Luboń - lepszy okazał się zespół z Nałęczowa. Kolejne spotkanie wygrały piłkarki Ateny-Opel Niedbała Poznań. Nie grały zawodniczki Medyka Konin, bo cztery piłkarki zostały powołane na mecz reprezentacji Białorusi. Liderem kobiecej ekstraklasy piłkarskiej pozostał broniący tytułu mistrzowskiego AZS Wrocław. Wyniki: Atena-Opel Niedbała Poznań - Zamłynie Radom 3:0 (1:0), Cisy Nałęczowianka - LKS Luboń 4:2 (2:1), Czarni Sosnowiec - Podgórze Kraków 8:0 (6:0), TKP Toruń - AZS Wrocław 0:4 (0:1), Stilon Gorzów - Medyk Konin (przełożony).

ŻEGLARSTWO

PIC MISTRZYNIĄ. Katarzyna Pic z ŻMKS Poznań zdobyła na Zalewie Rybnickim złoty medal żeglarskich mistrzostw Polski w klasie Laser 4,7. Startowało 35 zawodników i zawodniczek. Przeprowadzono pięć wyścigów. Poznanianka wyprzedziła Ewę Kulę z WTW Warszawa i Annę Golczewską z Garlanda Gliwice.

PUCHAR RYBNIKA. Na Zalewie Rybnickim żeglarze walczyli w kilku klasach w regatach o Puchar Rybnika. W klasie Laser triumfował Wojciech Bromka z Jachtklubu Wielkopolskiego, jego klubowa koleżanka była druga w klasie Europa kobiet, a Maciej Kachlicki z AZS Poznań zajął czwartą pozycję wśród mężczyzn.

BRYDŻ SPORTOWY

UNIA OSŁABIONA. Zawodnicy Unii-Winkhaus Leszno zajmują drugie miejsce po pierwszym zjeździe ligi brydżowej, który odbył się w Starachowicach. Przypomnijmy, że w barwach leszczyńskiego klubu nie grają już mistrzowie świata par open z 1998 r. Michał Kwiecień i Jacek Pszczoła. Przeszli oni do zespołu Computerland AZS Politechniki Wrocławskiej. Piąte miejsce zajmuje drużyna TVK Poznań. Drugi zjazd ligi brydżowej odbędzie się w styczniu 2004 r.

SZERMIERKA

KANTORSKA SIÓDMA. Pięcioro Wielkopolan wystąpiło we floretowym młodzieżowym Pucharze Świata w Bratysławie. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się gdańszczanka Katarzyna Kryczało z Sietomu-AZS AWF, a do czołowej ósemki awansowała poznanianka Agata Kantorska. Florecistka Warty przegrała walkę o półfinał z Włoszką Olimpią Troili 8:15. Ostatecznie Kantorska zajęła 7. miejsce, a 53. była Martyna Synoradzka z Warty. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był również Polak - Krzysztof Pietrusiak z Sietomu. Najlepszy z Wielkopolan, Jakub Jędrkowiak z Polonii Leszno był 15., Mateusz Witkowski zajął 25. pozycję, a Tomasz Nowak - 54. Dwaj ostatni reprezentują Wartę Poznań.