Porażki TKH II w Sosnowcu

Młodzi toruńscy hoekiści w sobotę przegrali z SMS 1:14, a w niedzielę 0:6

Na zbiórkę przed wyjazdem na Śląsk nie stawili się starsi zawodnicy: Adam Fraszko, Michał Janczarek i Krzysztof Secemski (ponoć mają dość gry w rezerwach i chcą się przenieść do KTH Krynica). W dodatku z powodu choroby w domu musiało pozostać trzech juniorów starszych.

W tej sytuacji Wawrzyński miał do dyspozycji dwie pełne piątki i jeszcze dwójkę atakujących, z czego jeden zawodnik to nominalny obrońca. W sobotę gospodarze wygrali aż 14:1, a jedyną bramkę dla TKH II zdobył w pierwszej tercji Mateusz Wiśniewski.

Znacznie lepiej torunianom poszło dzień później. - Chłopcy nie mieli już tyle sił i zamiast szaleć na lodowisku skupili się bardziej na taktyce - powiedział Wawrzyński. Do 57. minuty TKH II przegrywał jedynie 0:3. Dopiero w końcówce dał sobie wbić trzy kolejne gole.

Wynik I ligi

SMS I - TKH II 14:1 (4:1, 5:0, 5:0)

Bramka: Wiśniewski

SMS I - TKH II 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

TKH II: Plaskiewicz - T. Pawłowski, M. Pawłowski, Siewert, Wiśniewski, Szwed - Bednarski, Kuchnicki, Lipiński, Zabielski, Wójczak - Górski, Rongiers

Pozostałe wyniki: Zagłębie Sosnowiec - Unia/Dwory II Oświęcim 6:5, MMKS Nowy Targ - Stoczniowiec II Gdańsk 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) i 5:5 (3:3, 0:1, 2:1), SMS II PZHL - Polonia Bytom 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) i 1:2 (0:1, 0:0, 1:1), mecze Cracovia - KH Sanok nie odbyły się