Sport w skrócie

RAJDY SAMOCHODOWE

KUZAJ PIERWSZY. Krakowski kierowca Leszek Kuzaj wygrał 30. Rajd Warszawski, ostatnią eliminację mistrzostw Polski. Jadąc subaru imprezą wrc, Kuzaj wygrał 11 z 13 odcinków specjalnych. Kuzaj w końcowej klasyfikacji MP zajął trzecie miejsce.

PŁYWANIE

KRAKOWSKIE GRAND PRIX. Na pływalni krakowskiej SMS odbyły się trzecie w tym sezonie zawody z cyklu Grand Prix Polski. Wygrali: Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa, dystans dowolny) i Bartosz Kizierowski (Delfin Połaniec, dowolny sprint). Katarzyna Staszak (Jordan SMS Kraków) była trzecia (styl grzbietowy). Wśród mężczyzn drugi był zwycięzca dwóch wcześniejszych edycji Grand Prix - Paweł Korzeniowski (Dwory/Unia Oświęcim, motylkowy). Czwarte miejsce zajął Krzysztof Żołdak (Dwory/Unia, zmienny), a ósme - Łukasz Gimiński (Jordan SMS, dystans dowolny).

PIŁKA NOŻNA

BAUSTAL LIDEREM. Krakowski Baustal pokonał na wyjeździe Akademię Słowa Poznań 3:1 w 4. kolejce halowej ekstraklasy. Krakowianie prowadzą w tabeli jako jedyna drużyna z kompletem zwycięstw.

WYJAZDOWA KLĘSKA. Krakowskie Podgórze przegrało na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec 0:8 w ekstraklasie kobiet. Po rozegraniu ośmiu spotkań beniaminek ligi zajmuje piąte miejsce (12 punktów).

PIŁKA RĘCZNA

NIŻSZE LIGI. I liga kobiet: Cracovia - Sokół Żory 29:37, Beskid Nowy Sącz - MKS Zgierz 19:16. Beskid jest siódmy, a Cracovia na ostatnim, jedenastym miejscu. I liga mężczyzn: BKS Bochnia - MTS Chrzanów 27:24.

SIATKÓWKA

WISŁA PRZEGRAŁA. Seria B I ligi kobiet: Wisła Kraków - Sokół Chorzów 1:3 (19, -13, -17, -23). Alpat Rumia - Dalin Myślenice 2:3.

NIŻSZE LIGI. II liga mężczyzn: Wawel Kraków - Cukrownik Lublin 1:3 (-23, -19, 18, -23), Wanda Kraków - SMS II Spała 1:3 (20, -23, -18, -18), Okocimski Brzesko - Bzura Ozorków 3:1.

TENIS STOŁOWY

PIŁKA ODPADŁA. Marta Piłka (Bronowianka Kraków) zajęła miejsca 3-4 w krajowych eliminacjach do europejskiego turnieju, który wyłoni skład na igrzyska olimpijskie. W Gdyni wygrała Monika Pietkiewicz (ASTS Tarnobrzeg). Pewne miejsce w kadrze na turniej europejski ma także Magdalena Górowska (Bronowianka), wybrana przez trenera kobiecej reprezentacji Jerzego Grycana. On także zadecyduje, kto zajmie trzecie, ostatnie miejsce w kadrze.

SNOWBOARD

LIGOCKI SZÓSTY. Mateusz Ligocki (AZS AWF Zakopane) był szósty w zawodach slopestylowych, rozgrywanych w austriackiej stacji Kaunertal. Startowało ponad 100 zawodników.

A JAGNA SIÓDMA. W swoim pierwszym starcie po urodzeniu dziecka Jagna Kolasińska-Marczułajtis (AZS AWF Kraków Zakopane) zajęła siódme miejsce w slalomie gigancie równoległym. Była to pierwsza konkurencja zawodów Pucharu Świata rozgrywanego w austriackim Soelden.

... I CZWARTA. W slalomie równoległym Jagna pojechała lepiej i zajęła czwarte miejsce. Blanka Isielonis była 18., a Małgorzata Kukucz 23.

JUDO

KŁYS ZE ZŁOTEM. Artur Kłys (Wisła/Code Kraków) zdobył złoty medal w kategorii 60 kg na 47. Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Bydgoszczy. W finale pokonał przed czasem Macieja Kostrzewę (AZS Wrocław). Kłys w przyszłym roku będzie startował w 10 europejskich turniejach kwalifikacyjnych o miejsce uprawniające do występu na igrzyskach olimpijskich. Piąte miejsce w kategorii 90 kg zajął Paweł Pytwiński (Wisła/Code).

TAEKWONDO

MEDAL KOSIOREK. Iwona Kosiorek (UKS Arcus Krynica) zdobyła złoty medal w międzynarodowych mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim. Na zawodach rozgrywanych w Poznaniu Kosiorek triumfowała w kategorii 72 kg.