Tomasovia Tomaszów Lubelski - Pogoń Staszów 1:4 (0:0)

Zaledwie sześć minut potrzebowała Pogoń Staszów, by strzelić Tomasovii trzy bramki. Dzięki skuteczniej grze przez 45 minut drugiej połowy podopieczni Janusza Batugowskiego rozgromili na wyjeździe beniaminka 4:1 (0:0).

Pierwsza połowa nie zapowiadała tak wysokiej wygranej. Tym bardziej że już w 12. minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego. Stanisław Anioł sfaulował w polu karnym Rafała Wójcika. Do karnego podszedł poszkodowany, ale przestrzelił. Zawodnik Tomasovii w 37. minucie miał szansę do rehabilitacji za faul - po strzale głową piłka trafiła jednak w słupek bramki Damiana Żmudy.

Po przerwie widzowie jeszcze nie zdążyli wrócić na swoje miejsca, gdy Pogoń objęła prowadzenie - kontrę uderzeniem z 18 metrów w okienko bramki Piotra Waśkiewicza zakończył Wójcik. Właśnie kontrataki były wczoraj najsilniejszą bronią Pogoni - pozostałe bramki padły w ten sam sposób. Na 2:0 z ostrego kąta po podaniu Marcina Szmańkowskiego podwyższył Janusz Kaczówka w 65. minucie. Trzecią bramkę strzelił po indywidualnej akcji Szmańkowski, zaś czwarte trafienie to zasługa Marcina Mężyka. Pod drugą bramką równie dogodnych okazji Tomasovii nie wykorzystali Jacek Iwanicki i Daniel Koczon. Ten pierwszy zdołał jednak w końcówce zdobyć honorowe trafienie dla gospodarzy - z rzutu karnego podyktowanego w 84. minucie za faul na Arturze Wąsaczu. - Nasza gra wygląda już znacznie lepiej. Ale gdybyśmy byli naprawdę skuteczni, zdobylibyśmy z osiem bramek - skomentował Janusz Batugowski.

W niedzielę o godz. 13 Pogoń podejmuje Proszowiankę.