Aluminium Konin - Piast Gliwice 0:1

Piłkarze z Konina i Gliwic strzelili w tym meczu trzy gole. Sędzia uznał tylko jednego - strzelonego przez zawodników Piasta. Aluminium znów straciło punkty na własnym stadionie

Piłkarze Aluminium próbowali atakować od początku spotkania, ale większość akcji koninian sprytnie kończyli pułapkami ofsajdowymi obrońcy Piasta. Pierwszy raz gospodarze groźnie strzelali w 25. min - uderzenie Tomasza Bekasa było minimalnie niecelne.

W pierwszej połowie mecz nie był zbyt ciekawy, gra toczyła się głównie w środku boiska, a akcje były przeprowadzane przez oba zespoły nieudolnie. Jeśli nawet pomocnicy zagrywali piłkę do napastników, to ci nie potrafili dojść do podania lub strzelali bardzo niecelnie. W 44. min groźnie na bramkę Aluminium uderzał Piotr Uss, ale piłka minęła słupek. Minutę później koninianie strzelili gola po uderzeniu Jacka Wysockiego, ale sędzia bramki nie uznał, bo dopatrzył się faulu podającego Wysockiemu Sebastiana Nowaka. Podobna sytuacja miała miejsce 7 minut po ropoczęciu gry w drugiej połowie. Tym razem piłkę do siatki skierował gliwiczanin Uss, ale arbiter stwierdził, że zawodnik Piasta był na pozycji spalonej.

W 57. min Dariusz Wojciechowski rajdem z piłką minął dwóch obrońców Piasta, wpadł w pole karne, ale nie zdążył złożyć się do strzału, bo w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu bramkarz Jacek Gorczyca.

Jedynego gola w tym meczu zdobył Rafał Andraszak (były piłkarz Amiki Wronki), którego nie upilnowali obrońcy Aluminium tuż przed linią pola karnego.

- Walczyliśmy o każdy metr boiska, ale mecz była słaby. Cieszy tylko zwycięstwo - powiedział po spotkaniu trener Piasta Gliwice Józef Dankowski. - Walka była, tego nie mogę chłopakom ująć, ale poza walką nie było mądrości z naszej strony. Potrzebujemy precyzji i techniki - stwierdził szkoleniowiec Aluminium Paweł Kowalski.

ALUMINIUM KONIN - PIAST GLIWICE 0:1 (0:0)

Bramka: Andraszak (64. min)

ALUMINIUM: Cierzniak - Bartnik, Nowak (69. Cichos), Majewski, Kruk, Nawrot, Wysocki (72. Lamberski), Bekas (57. Jasiński), Wołczek Ż, Wojciechowski, Solnica. PIAST: Gorczyca - Uss (90. Żyrkowski Ż), Bodzioch Ż, Wilk, Szeja, Kaszowski, Szmatiuk, Gontarowicz (60. Piechocki), Gamla, Kryger, Andraszak (85. Kocyba). Sędzia: Paweł Skonieczny (Gdańsk). Widzów: ok. 1700.

Inne wyniki: GKS Bełchatów - KSZO Ostrowiec Św. 1:0, Pogoń Szczecin - Cracovia Kraków 3:0, Stasiak Opoczno - Ruch Chorzów 3:1, Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin 4:2, Szczakowianka Jaworzno - Arka Gdynia 4:0, Tłoki Gorzyce - Jagiellonia Białystok 2:0, Polar Wrocław - RKS Radomsko 1:0, ŁKS Łódź - Błękitni Stargard Szcz. 0:0.