Piłka nożna - Wyniki spotkań II ligi piłkarskiej

Dziewięć punktów zdobyli Wielkopolanie w 11. kolejce spotkań. Na własnych stadionach wygrały Warta Poznań i Amica II Wronki, a na wyjeździe Kaszubię Kościerzyna pokonał Mieszko Gniezno

WARTA-REFLEX POZNAŃ - ZORZA DOBRZANY 1:0 (1:0)

Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli goście. W 7. min bramkę tzw. szczupakiem próbował zdobyć Krzysztof Matyszkiewicz, ale chybił z 8 m. Po upływie 10 minut gola mogli zdobyć "Zieloni", ale po uderzeniu Bartosza Łeszyka zasłonięty bramkarz gości intuicyjnie obił piłkę nogami. Gola na wagę zwycięstwa Warta zdobyła w 42. min w odległości prawie 30 m od bramki Zorzy faulowany był Marcin Florek. Do uderzenia z rzutu wolnego przymierzył się Marcin Wojciechowski i trafił... prosto w okienko bramki gości. - Mam smykałkę do wolnych - powiedział po meczu napastnik Warty. - Była to bramka, która mogłaby być ozdobą I-ligowych stadionów - ocenił kierownik Warty Ryszard Matłoka.

W drugiej połowie piłkarze obu drużyn stworzyli bardzo mało sytuacji strzeleckich. Sporo było jednak walki w środku boiska. - Trzeba pochwalić piłkarzy za grę w obronie - stwierdził Matłoka. W 55. min Maciej Chmielewski z Warty zagrał do swojego bramkarza Jacka Wosickiego, który złapał piłkę. Sędzia podyktował więc rzut wolny pośredni z odległości 8 m of bramki Warty. Niebezpieczeństwo zażegnał jednak Wosicki, który wybiegł z bramki i zablokował strzał gości.

W końcówce spotkania gra stała się nerwowa, a piłkarze coraz częściej faulowali. Dlatego obie ekipy kończyły mecz w niepełnych składach. Najpierw w 89. min zszedł z boiska Arkadiusz Wojciechowski z Zorzy Dobrzany, który za niesportowe odzywki dostał drugą żółtą kartkę (pierwszą otrzymał za faul). Minutę później za ostry faul drugą żółtą kartką został ukarany Bebeto i także Warta kończyła pojedynek w "dziesiątkę". Po zejściu z murawy Bebeto piłkarze gości tak długo zwlekali z wykonaniem rzutu wolnego, że sędzia postanowił zakończyć spotkanie.

Bramka: Wojciechowski (42. min)

WARTA: Wosicki - Bubiłek, Tomaszczak, Reyer Ż, Otuszewski (65. Cudny), Chmielewski (60. Gościniak), Bebeto Ż,Ż - Cz (90.), Łeszyk (89. Niedbała), Suchomski, Wojciechowski (51. Najewski), Florek.

KASZUBIA KOŚCIERZYNA - MIESZKO-FABER GNIEZNO 0:1 (0:0)

W meczu w Kościerzynie przewagę mieli gospodarze, a gnieźnianie próbowali szczęścia w kontratakach. W 83. min w polu karnym został sfaulowany Marcin Kaliński. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Maciej Brauza. Bohaterem ostatnich minut tego meczu był bramkarz Mieszka i reprezentacji Polski do lat 19 Łukasz Fabiański, który obronił dwa bardzo groźne strzały piłkarzy Kaszubii i uratował swój zespół przed utratą gola w sytuacji sam na sam z Robertem Kugielem.

Bramka: Brauza (83., z karnego)

MIESZKO: Fabiański - Gendera, Zibert, Camara, Góralski Ż, Iwanicki, Brauza Ż, Kiko, Martyka Ż, Jakubiak (68. Robiński), Kaliński (85. Ditbrener)

AMICA II WRONKI - POLONIA BYDGOSZCZ 2:0 (1:0)

W pierwszych 30 minutach mogliśmy zdobyć pięć bramek - powiedział po meczu trener rezerw Amiki Jurij Szatałow. Piłkarze z Wronek wykorzystali tylko jedną. W 16. min Robert Bednarek po zagraniu Dawida Kucharskiego wbiegł w pole karne, przyjął piłkę na klatkę piersiową i silnie strzelił w tzw. krótki róg bramki. - Po przerwie gra mojego zespołu siadła - przyznał Szatałow. Trzy minuty przed końcem wynik meczu na 2:0 strzałem z woleja ustalił Michał Król.

Bramki: 1:0 Bednarek (16. min), 2:0 M. Król (87.)

AMICA: Sobański - Kikut (46. Bieniek), Dziewicki, Gaca, Ignasiński, Kucharski, Sawala, Barczak, Bednarek Ż, Tarnowski (75. M. Król), Nadworny (63. Łudziński)

OBRA KOŚCIAN - UNIA JANIKOWO 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Bajdziak (13.), 1:1 Olejniczak (27.), 1:2 Klepczarek (61.)

OBRA: Dombka - Ciesielski (77. Kortus Ż), Sołtysiak, Skrzypczak, Olejniczak, Gorząd, Matuszczak (72. Stankiewicz), Chorała Ż (62. Konicki), Cackowski, Sikora, Józefowski (70. Kamiński).

TUR TUREK - GWARDIA KOSZALIN 0:1

Bramka: Hinc (9.)

TUR: Sabela - Podolski, Zieniuk Ż, Kupiński, Mowlik (68. Karczewski), Gorzak Ż, Kokoszka, Waleszczyk (46. Śliga), Sikora Ż (62. Kluge), Broszkowski, Kanclerowicz