Czwarta liga piłkarska

W 14. kolejce meczów IV ligi doszło do kilku niespodziewanych wyników. Największą niespodzianką jest remis lidera Sokoła Ostróda z Orlętami Reszel 3:3. Taki sam wynik padł w derbowym meczu pomiędzy Warmią i zespołem OKP Warmia i Mazury

Grający na własnym boisku Sokół był zdecydowanym faworytem meczu z Orlętami. Tymczasem w 18. min spotkania goście objęli prowadzenie po golu Tomasza Kwiatkowskiego. Kibice nie mogli narzekać w pierwszej połowie na brak emocji. W 26. min do remisu doprowadził Bogdan Miłkowski. Jednak już trzy minuty później ponownie prowadzenie objął zespół Orląt, a bramkę zdobył Marcin Wiciński. Orlęta nie utrzymały jednak korzystnego wyniku do końca pierwszej połowy. W 37. min gola dla Sokoła uzyskał Marcin Ciesielczyk. Po przerwie obydwa zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce. W 65. min Orlęta prowadziły 3:2 po drugim golu Marcina Wicińskiego. Drużyna z Reszla była bliska wywołania sensacji na miarę IV ligi, ale w 77. min wyrównującą bramkę zdobył Tomasz Radziwon i uratował jeden punkt dla lidera.

Wpadkę Sokoła wykorzystał wicelider Jeziorak Iława. Na własnym boisku Jeziorak pokonał Błękitnych Orneta 2:1. Do przerwy prowadzili Błękitni po golu Marcina Skowyrskiego (28. min). Okazji do zdobycia bramki dla Jezioraka nie wykorzystał najskuteczniejszy napastnik tego klubu Wojciech Figurski. W drugiej połowie meczu Figurski przechylił jednak szalę zwycięstwa na korzyść iławskiej drużyny, strzelając dwa gole w 60. i 82. min. Po zwycięstwie 2:1 Jeziorak traci do prowadzącego Sokoła już tylko trzy punkty.

Sześć bramek oglądali olsztyńscy kibice w derbowym meczu pomiędzy Warmią a zespołem OKP Warmia i Mazury. Gra obydwu drużyn nie stała na wysokim poziomie, ale szczególnie w ostatnim kwadransie przebieg meczu był emocjonujący. Prowadzenie dla OKP już w 2. min spotkania zdobył Daniel Madej. Warmia doprowadziła do remisu w 9. min. W polu karnym piłkę dotknął ręką jeden z obrońców OKP i rzut karny wykorzystał Łukasz Wiśniewski. W 30. min bramkę dla OKP strzelił wypożyczony z Warmii Kamil Zimowski. Cztery minuty później OKP powinno prowadzić 3:1. Tak się jednak nie stało, gdyż Grzegorz Misiura nie potrafił umieścić piłki w bramce ani strzelając z rzutu karnego, ani dobijając własny strzał.

Drugą część meczu znakomicie rozpoczęła Warmia. Wprowadzony na boisko Tomasz Jackowski nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Grzegorza Pysery. Wynik 2:2 utrzymał się do 80. min. Przeważał zespół OKP, lecz bramkę na 3:2 zdobyła Warmia - podanie Jackowskiego wykorzystał Tomasz Osenkowski. W ostatnich minutach piłkarze OKP przeprowadzali chaotyczne ataki na bramkę gospodarzy. Już w doliczonym przez sędziego czasie gry wyrównującego gola dla OKP zdobył Mariusz Kukuć. Warmii Olsztyn sobotni remis dał pierwszy punkt od siedmiu kolejek, w których zespół ten notował same porażki.

Podczas rozgrywanego przy ul. Sybiraków derbowego meczu olsztyńskich drużyn dali o sobie znać kibice Stomilu. Nie dopingowali żadnej z grających drużyn, lecz skandowali, że tylko Stomil jest "dumą Warmii". Kibice dawnego pierwszoligowca zrzeszeni są w Stowarzyszeniu Sympatyków Klubu Stomil 1945 Olsztyn, którego prezesem został Krzysztof Sobczyński. Obecność kibiców Stomilu na sobotnim meczu nie była przypadkowa. Liczą oni na to, że OKP zmieni przed rundą wiosenną nazwę na KS Stomil 04 Olsztyn. Działacze OKP wysłali do wydziału prawnego PZPN-u pismo z prośbą o opinię w sprawie zmiany nazwy. OKP obawia się, że przyjmując, nazwę Stomil narazi się na roszczenia ze strony wierzycieli Stomilu.

W pozostałych meczach 14. kolejki Ewingi Zalewo niespodziewanie pokonały Granicę Kętrzyn aż 5:1, Tęcza Biskupiec przegrała z Polonią Pasłęk 0:2, Huragan Morąg zremisował z Mrągowią Mrągowo 1:1, Motor Lubawa wygrał z Polonią Lidzbark Warmiński 3:0, MKS Korsze przegrał z Płomieniem Znicz Biała Piska 1:3, a Start Działdowo uległ Mazurowi Ełk 0:2. W dziewięciu meczach piłkarze IV ligi strzelili 34 bramki.

Ewingi Zalewo - Granica Kętrzyn 5:1

Huragan Morąg - Mrągowia 1:1

Jeziorak Iława - Błękitni Orneta 2:1

Tęcza Biskupiec - Polonia Pasłęk 0:2

Warmia Olsztyn - OKP Warmia i Mazury 3:3

Motor Lubawa - Polonia Lidzbark 3:0

Sokół Ostróda - Orlęta Reszel 3:3

MKS Korsze - Płomień Biała Piska 1:3