CHEMIK/ZAWISZA BYDGOSZCZ 1 (1) - KOTWICA KOŁOBRZEG 2 (1)

Rezygnacja trenera Chemika/Zawiszu Bogdana Sabonia nie pomogła drużynie, która nadal przegrywa. W sobotę uległa Kotwicy Kołobrzeg
Gospodarzy prowadził jego dotychczasowy asystent Piotr Gruszka. Bydgoszczanie mogli sobotni mecz z Kotwicą co najmniej zremisować, bo goście swoją grą nie pokazali, że zasługują na miano wicelidera. Skutecznie za to wykorzystywali błędy obrony. W 14. minucie Wojciech Polakowski po podaniu od partnerów znalazł się w dogodnej sytuacji. Nikt go nie zaatakował, nikt nie blokował strzału z 20 metrów, nie ruszył się nawet w bramce Artur Gajewski i piłka po ziemi wpadł przy lewym słupku do bramki. - Obrońcy pogubili się w tej sytuacji. Chwilę wcześniej była zmiana i Polakowski z defensywnego pomocnika stał się napastnikiem. Chłopacy nie zdążyli go sobie przekazać - tłumaczył Gruszka. Zmiana, o której wspomniał była wymuszona brutalnym faulem jednego z bydgoskich obrońców. Bednarek zszedł z boiska ze złamaną kością policzkową. Dziś w szpitalu przejdzie operację. Dziesięć minut przed przerwą gospodarze mieli dwie okazje na wyrównanie. Najpierw strzał Krzysztofa Krawczyka blokuje Robert Kubowicz, a po rzucie rożnym wywołanym tą interwencją Łukasz Kempa trafił w poprzeczkę. 1:1 było w 38. minucie, kiedy Zbigniew Sieradzki przyjął piłkę tyłem do odległej o około 30 metrów bramki, sprytnie wyłożył sobie piętą i z ok. 8 metrów pokonał Artura Tłoczka. Sędzia główny Dariusz Grabowski puścił akcję mimo sygnalizacji bocznego (na spalonym byli Włodzimierz Korecki i Krawczyk).

Po przerwie, kiedy zanosiło się na podział punktów, a Chemik/Zawisza przeważał w środku boiska, błąd Arkadiusza Prussa kosztował zespół utratę drugiej bramki. Strzelił ją w 80. minucie Patryk Halaburda. Pruss nie wykazał się zdecydowaniem w polu karnym i jeden z rywali zdołał dośrodkować do Halaburdy, który z 6 metrów, uderzył silnie z półobrotu.

- Dziękuję chłopakom za to, że zagrali bardzo ambitnie. Bardzo chcieli wygrać - podkreślał po meczu Gruszka.