Wiesław Jaguś czwarty w turnieju o Złoty Kask

Ósmy był Piotr Protasiewicz, a ostatni Tomasz Bajerski. Trofeum wywalczył Rafał Okoniewski z Zielonej Góry

Po czterech seriach Jaguś miał jeszcze szanse nawet na zwycięstwo w imprezie. Na koncie zgromadził 10 punktów, o jeden mniej niż lider Rafał Okoniewski. Zielonogórzanin pozbawił rywali złudzeń jednak już w XVII wyścigu, w którym pokonał Andrzeja Huszczę i Tomasza Gapińskiego.

Torunianin, który wcześniej jako jedyny pokonał triumfatora zawodów, w swoim ostatnim starcie uległ Sławomirowi Drabikowi i Krzysztofowi Jabłońskiemu. Zachował jednak szanse nawet na drugie miejsce, bo trzeci był także Tomasz Jędrzejak, a dołączył do nich po zwycięstwie w XVIII biegu Jarosław Hampel - cała trójka zgromadziła po 11 punktów. W biegu barażowym Jaguś nie sprostał jednak reprezentantom miejscowego Atlasu i zakończył turniej na czwartym miejscu.

Po trzech seriach wyścigów w klasyfikacji liczył się także Piotr Protasiewicz, ale defekt na prowadzeniu w gonitwie XVI odebrał mu szanse na wysokie miejsce. Zupełną klapą zakończył się natomiast start we Wrocławiu Tomasza Bajerskiego, który po dwóch ostatnich miejscach i defekcie na końcu stawki wycofał się z turnieju. W udziału w zawodach wcześniej wycofali się bracia Gollobowie.

Wyniki

1. Okoniewski (ZKŻ Zielona Góra) 14 (3, 3, 2, 3, 3), 2. Jędrzejak (Atlas) 11+3 (3, 3, 1, 3, 1), 3. Hampel (Atlas) 11+2 (3, 2, 3, d, 3), 4. Jaguś (Apator/Adriana) 11+1 (2, 2, 3, 3, 1), 5. Ułamek (Włókniarz Częstochowa) 10 (3, 1, 1, 2, 3), 6. Dobrucki (Unia Leszno) 10 (2, 2, 3, 1, 2), 7. Drabik (Atlas) 8 (0, 0, 2, 3, 3), 8. Protasiewicz (Apator/Adriana) 8 (2, 3, 2, d, 1), 9. Walasek (Włókniarz) 7 (2, 1, 2, 2, 0), 10. Huszcza (ZKŻ) 6 (0, 1, 3, 0, 2), 11. Szombierski (RKM) 5 (1, 3, 0, 1, 0), 12. Gapiński (Polonia Piła) 5 (1, 2, 0, 1, 1), 13. Kuciapa (Stal Rzeszów) 5 (1, 1, 1, 2, 0), 14. Jabłoński (Start Gniezno) 5 (1, 0, 1, 1, 2), 15. Węgrzyk (RKM) 4 (0, d, 0, 2, 2), 16. Bajerski (Apator/Adriana) 0 (0, 0, d)