Żużlowe Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska

Łukasz Romanek z Rybnika został młodzieżowym mistrzem Śląska. Dwa kolejne miejsca na podium zajęli częstochowianie: Adam Pietraszko i Artur Tomczyk.

Dopiero w trzecim podejściu udało się żużlowcom rozegrać zawody. Wcześniejsze dwie próby zostały storpedowane przez opady deszczu.

Pod nieobecność Zbigniewa Czerwińskiego z Top Secret Włókniarz i Rafała Szombierskiego z RKM Rybnik głównym faworytem był aktualny indywidualny mistrz Polski juniorów Łukasz Romanek. Zawodnik gospodarzy nie zawiódł. Rybniczanin z kompletem punktów zwyciężył w zawodach. Bardzo dobrze spisali się częstochowscy zawodnicy, których w turnieju było aż pięciu. Trzech z nich znalazło się w pierwszej czwórce zawodów. Drugi był Pietraszko, trzeci Tomczyk, a na czwartej pozycji znalazł się Jordan Jurczyński. W stawce czternastu zawodników 12. był Michał Ciura, dla którego był to pierwszy oficjalny start. Na 14. pozycji sklasyfikowano Przemysława Dądelę, który w pierwszym swoim starcie zanotował upadek i więcej nie pojawił się na torze. Częstochowianin został odwieziony do szpitala, ale niczego poważnego, poza ogólnymi potłuczeniami, nie stwierdzono.

- Jestem zadowolony z występu naszych zawodników - ocenił trener CKM Andrzej Jurczyński. - Na koniec udanego dla nas sezonu potwierdzili, że byli dobrze przygotowani.

Wyniki: 1. Ł. Romanek 15 (3,3,3,3,3), 2. A. Pietraszko 14 (3,2,3,3,3), 3. A. Tomczyk 12 (1,3,2,3,3), 4. J. Jurczyński 12 (2,2,3,2,3), M. Szczyrba 10 (3,3,d,2,2), 6. G. Blaut 9 (3,3,2,1,0), 7. P. Pyzik 9 (2,2,3,0,2), 8. Ł. Szmid 8 (d,1,2,3,2), 9. A. Śmieja 8 (2,1,2,2,1), 10. T. Szmidt 5 (2,1,1,1,w), 11. A. Maciończyk 5 (1,0,w,2,2), 12. M. Ciura 4 (t,2,1,1,t), 13. W. Druchniak 1 (u,1,0,u,ns), 14. P. Dądela 0 - (u,-,-,-,-,).