AZS Politechnika Warszawa - AKS Resovia Rzeszów 2:3

SIATKÓWKA MĘŻCZYZN. 1/8 finału pucharu Polski. Siatkarze Resovii uczynili pierwszy krok do awansu do ćwierćfinału pucharu Polski. W czwartek w Warszawie po pięciosetowym boju pokonali występujacą w serii A Politechnikę Warszawa.

W pierwszym secie warszawianie prowadzili już 20:13. Jednak w tym momencie znakomicie w szeregach Resovii zaczęli spisywać się Mariusz Kuczko i Stanisław Pieczonka, a udaną zagrywkę zaprezentował wprowadzony za Pawła Kupisza Tomasz Kozłowski. Jego trudny serwis i dobra gra w obronie spowodowały, że rzeszowianie odrobili straty i doprowadzili do stanu 25:25. Niestety ostatnie piłki w tym secie po udanych zagraniach 16-letniego Zbigniewa Bartmana padły łupem gospodarzy, którzy cieszyli się z wygranej do 25.

Po zmianie stron mecz nadal był bardzo wyrównany i znów o zwycięstwie decyydowała gra na przewagi. Tym razem lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali tą partię 31:29. - Prosiłem, by chłopcy wygrali jednego seta, a w pozostałych zdobyli dużo punktów. Więc po tej odsłonie byłem już spokojny - mówił po meczu trener AKS Resovii Jan Such.

W trzecim secie rzeszowianie popełnili kilka prostych błędów w przyjęciu zagrywki i warszawianie triumfowali do 21, ale szybko odrobili straty wygrywając kolejną partię do 23.

W tie-breaku gospodarze od stanu 14:13 mieli trzy piłki meczowe. Jednak rzeszowianie najpierw doprowadzili do remisu, później wyszli na prowadzenie 17:16, a mecz zakończył udanym blokiem najlepszy zawodnik Resovii w tym spotkaniu Wojciech Pawłowski. - Jest to wspaniały wynik, ale teraz za dwa tygodnie czeka nas mecz rewanżowy. Liczymy, że nasi kibice nam pomogą i awansujemy do kolejnej rundy, gdzie spotkamy się z obrońcą pucharu, Polską Energią Sosnowiec - mówił po meczu Jan Such.

Już w sobotę w meczu 3. kolejki serii B I ligi rzeszowianie zmierzą się w Bydgoszczy z Chemikiem.

Pary 3. kolejki serii B: KPS Wołomin - Górnik Radlin, Chemik Bydgoszcz - AKS Resovia Rzeszów, Avia Świdnik - SPS Automark Zduńska Wola, AZS Opole - Śnieżka Joker Piła, pauzuje GTPS Gorzów. W meczu rozegranym awansem: Jadar RTS Radom - SMS I PZPS Spała 3:0 (25:19, 25:13, 25:16).