SPORT W SKRÓCIE

RUSZAJĄ REZERWY. Sobotnim meczem z Ochotą Warszawa zainaugurują sezon w drugiej lidze piłkarki ręczne drugiej drużyny Kolportera Kielce. Rozgrywki trzeciej grupy drugiej ligi rozpoczęły się w weekend. W jedynym rozegranym meczu Ochota pokonała Orlika Lublin 43:21. Stawkę zespołów uzupełniają KMKS Kraśnik i MKS TPR Lublin. Kielecki zespół, trenowany przez Monikę Ciszek, złożony jest głównie z juniorek. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godz. 12.30 w hali przy ul. Jagiellońskiej.

NOWI TRENERZY PO POGONI. Wiesław Droń i Franciszek Kraczmar do końca rundy jesiennej prowadzić będą trzecioligowy zespół Polonii Przemyśl. Zmiana na stanowisku trenera nastąpiła po wysokiej porażce 0:4 w ostatniej kolejce w wyjazdowym meczu z Pogonią Staszów. Polonia po 11. kolejkach zgromadziła osiem punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Dotychczasowy szkoleniowiec Polonii Krzysztof Stefanowski po tym spotkaniu poczuł się źle i od kilku dni przebywa w szpitalu.

TRZY MECZE ZA OPLUCIE. Tomasz Harłacz, zawodnik Górnika Wieliczka, który w meczu 10. kolejki z Kolporterem Korona Kielce otrzymał czerwoną kartkę za oplucie napastnika gości Jakuba Zabłockiego, musi pauzować przez trzy mecze - orzekł Wydział Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

DERBY DLA VIVE. Drużyna Vive Kielce pokonała 20:19 (9:10) Iskrę Kielce w pierwszym meczu ligi juniorów w piłce ręcznej (rocznik 1987 i młodsi). Bramki zdobywali: Wojciech Budnowski 11, Piotr Kuchta i Wojciech Trojanowski po 3, Aleksander Malinowski 2 oraz Piotr Weniera 1 dla Vive, a dla Iskry Tomasz Nawrocki 8, Dawid Żurawski 6, Michał Tracz 3, Tomasz Mucha i Piotr Dulnik po 1.

WYNIKI LIGI PIĄTEK. Dwanaście drużyn bierze udział w dobiegających końca rozgrywkach Ligi Piątek Piłkarskich Platformy Obywatelskiej. Prowadzi ekipa MOZ Viking, która w 21 meczach zgromadziła 45 pkt, wyprzedza Rynek (41 pkt w 20 meczach) i Królewskich (40 pkt w 20 grach). Na liście strzelców pierwsze miejsce zajmuje Marcin Chichłowski (Rynek) - 29 goli. Zakończenie rozgrywek na boisku Gimnazjum nr 7 na Słonecznym Wzgórzu planowane jest na czwartek 23 października. W ostatnich meczach: Społem - Sporting 7:3, Królewscy - Haka Czarnów 6:1, Siódemka - Gontyna Kry 4:2.