IV runda pucharu Polski na szczeblu okręgowym

PIŁKA NOŻNA. Siarka Tarnobrzeg przegrała z Ikarusem Tuszów Narodowy 2:3 i odpadła z rywalizacji o puchar Polski na szczeblu okręgowym. Do kolejnej rundy awansowały m.in. Stal Rzeszów i Resovia.

Mecz w Krasnem od początku toczył się pod dyktando lidera III-ligowych rozgrywek, Stali Rzeszów. Jednak pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. W 24. minucie po podaniu Witolda Górnego w dobrej sytuacji był Adrian Szczepański, ale trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Łukasza Jankowskiego. Stal odpowiedziała uderzeniem z siedmiu metrów z półwoleja Macieja Rusina. Bramkarz Crasnovii, Michał Chorzępa nie dał się jednak zaskoczyć. Dziesięć minut później groźnie na bramkę Crasnovii ponownie strzelał Rusin, ale i tym razem górą był Chorzępa. Tuż przed końcem pierwszej połowy po akcji lewą stroną Konrada Janika i Rusina piłkę z najbliższej odległości w bramce umieścił Grzegorz Jasiak.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy szansę na wyrównanie miał wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Tekiela, ale minimalnie przestrzelił. W 65. minucie padło wyrównanie. Właśnie Tekiela wykorzystał nieporozumienie Daniela Popieli i Jankowskiego i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce. Podrażnieni rzeszowianie szybko odpowiedzieli. W 70. minucie znakomitym uderzeniem z ponad 20 metrów popisał się Mateusz Rzucidło i Chorzępa musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Po stracie drugiej bramki gospodarze mogli ponownie wyrównać, ale dwukrotnie w ogromnych zamieszaniach pod bramką Stali piłkarzom z Krasnego brakowało zimnej krwi. W doliczonym czasie gry Damian Włoch idealnie obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Krzysztofa Szymańskiego. Ten "położył" na ziemi Chorzępę i zdobył trzeciego gola.

CRASNOVIA KRASNE 1 (0)

STAL RZESZÓW 3 (1)

STRZELCY BRAMEK:

Crasnovia: Tekiela (65.).

Stal: Jasiak (44.), Rzucidło (70.), Szymański (90.).

Widzów: 100.

SKŁADY:

Crasnovia: Chorzępa - Drapała, Marczydło, Ostrowski, Górak - Górny, Żyła, Skiba, Szczepański (76. Mierzwa) - Wałczyk (46. Tekiela), Komisarz.

Stal: Jankowski - Łuczyk (46. Krajewski), Mosur, Popiela (76. Kurosz), Domin - Rusin, Jasiak (46. Rzucidło), Janik, Matras - Szymański, Włoch.

III-ligowi piłkarze Resovii nie mieli problemów z odniesieniem pucharowego zwycięstwa nad A-klasową Jednością Niechobrz. Wprawdzie już w trzeciej minucie celnym strzałem z rzutu wolnego z około 40 metrów popisał się Bojarski, ale już w dalszej części gry na boisku rządzili rzeszowianie. Efektem ich przewagi były gole Szalonego i Jakubowskiego w pierwszej połowie oraz trafienie Bilińskiego kwadrans po przerwie. - To spotkanie potraktowałem jako przygotowanie przed ligowym pojedynkiem z rezerwami Wisły Kraków. Poza Krzyśkiem Podlaskiem, który nie wystąpi w sobotę z powodu kartek, zagrali wszyscy zdrowi zawodnicy. Nienajlepszy stan boiska nie pozwolił pokazać moim piłkarzom wszystkich umiejętności. Gospodarze zagrali ambitnie, jednak nasza przewaga była bezdyskusyjna. Szkoda tylko, że nie wykorzystaliśmy wielu dobrych sytuacji do zdobycia bramek. Nadal szwankuje skuteczność i trzeba nad nią popracować - powiedział po meczu trener Resovii Maciej Huzarski.

JEDNOŚĆ NIECHOBRZ 1 (1)

RESOVIA RZESZÓW 3 (2)

STRZELCY BRAMEK

Jedność: Bojarski (3. z rzutu wolnego).

Resovia: Szalony (18.), Jakubowski (30.), Biliński (60.).

Widzów: 150.

SKŁADY

Jedność: Ł. Kalandyk - Ziemiński, Popek, Gajdek (85. Falandysz), Giedryja, T. Kalandyk, Bojarski, Madera, Bekierski, Micał, Bardzik (46. Pieniążek).

Resovia: Hajduk - Smycz, Załoga (46. Wajda), Stalec - Rajzer - Szalony, Kalita, Jakubowski (46. Madeja), Peliszko (46. Solarz) - Kopiec (46. Biliński), Stachyra.

Pozostałe wyniki podokręgu rzeszowskiego: Izolator Boguchwała - Pogoń Leżajsk 1:0, Lechia Sędziszów - Błękitni Ropczyce 2:1, Kolejarz Igloopol Dębica - Rzemieślnik Pilzno 2:0, Piast Nowa Wieś - Górnovia 1:4, Grodziszczanka - Unia Nowa Sarzyna 5:4, Dynovia - Strug SZiK 1:0, Ostrovia Ostrowy Baranowskie - Stal Mielec 0:2, Team Przecław - Kolbuszowianka 3:1, Chemik Pustków - Wisłoka Dębica 1:2

Wyniki podokręgu stalowowolskiego: Ikarus Tuszów Narodowy - Siarka Tarnobrzeg 3:2, Orzeł Rudnik - Stal Stalowa Wola 1:4, Sanna Zaklików - Sokół Nisko 2:4, Czarni Lipa - Budo Instal Turbia 0:3, Jeziorak Chwałowice - Iskra Sobów 2:1, Stal Nowa Dęba - Start Wola Mielecka 0:3, ŁKS Łowisko - Sokół II Nisko - mecz się nie odbył, Victoria Giedlarowa - LZS Łętownia 1:2.