Zwycięstwo PZU AZS-u

Siatkarze PZU AZS Olsztyn pokonali we Wrocławiu Hefrę Gwardię 3:2. To pierwsze zwycięstwo olsztynian w nowym sezonie

Wczoraj olsztyńscy i wrocławscy zawodnicy dokończyli 2. kolejkę spotkań Polskiej Ligi Siatkówki. Olsztynianie rozpoczęli spotkanie z Hefrą Gwardią w składzie: Wojciech Grzyb, Paweł Zagumny, Krzysztof Śmigiel, Paweł Papke, Łukasz Kadziewicz, Paweł Kuciński i Mark Siebeck. Na początku meczu siatkarze PZU AZS prezentowali się zdecydowanie lepiej od zespołu Hefry Gwardii. W pierwszym secie prowadzili 8:4 i 16:11. Dopiero po drugiej przerwie technicznej wrocławski zespół zmniejszył przewagę PZU AZS-u do stanu 17:15. Jednak olsztyńska drużyna nie pozwoliła na doprowadzenie do remisu i wygrała pierwszą partię 25:18.

W drugim secie zawodnicy PZU AZS byli chyba zbyt pewni sukcesu. Tymczasem gra stała się wyrównana. W końcowych fragmentach seta olsztynianie prowadzili 23:21, ale gospodarze zdobyli trzy punty z rzędu. Ostatecznie dobry atak Siergieja Żywołożnyja (były zawodnik PZU AZS) dał Hefrze Gwardii zwycięstwo w partii drugiej 26:24.

W kolejnym secie olsztynianie zagrali tak, jak tego oczekiwał trener Ryś. Dominowali od początku. Znakomicie blokowali ataki wrocławian i prowadzili 8:3. Po ataku Marka Siebecka zespół PZU AZS wygrał tę części spotkania 25:16. Jednak w secie czwartym olsztyńscy zawodnicy ponownie mieli problemy z pokonaniem ambitnie grających gospodarzy. Wrocławianie prowadzili 8:5 oraz 16:14. Bardzo dobrze rozegrali decydujące akcje tego seta i wygrali 25:20. Olsztynianom nie pomogło wejście na boisko Mariusz Szyszki i Adama Kuriana. Doszło do tie-breaku, w którym zawodnicy PZU AZS osiągnęli trzy punktową przewagę (8:5, 13:10). Siatkarze z Olsztyna wygrali decydującego seta 15:11 i cały mecz 3:2.

Wyniki spotkań 2. kolejki Polskiej Ligi

Hefra Gwardia Wrocław - PZU AZS Olsztyn 2:3 (18:25, 26:24, 16:25, 25:20, 11:15)

Mostostal-Azoty SSA Kędzierzyn-Koźle - Pamapol AZS Częstochowa 1:3 (23:25, 23:25, 25:18, 25:27)

AZS Politechnika Warszawa - Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 18:25, 11:25)

BBTS Siatkarz Original B.Biała - KP Polska Energia SSA Sosnowiec 3:2 (25:23, 25:16, 22:25, 23:25, 15:12)

NKS Nysa - KS Ivett Jastrzębie Borynia 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)