Ju-jitsu - European Challenge Cup

Zawodnicy Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-Jitsu i Judo z powodzeniem reprezentowali Polskę podczas pierwszych zawodów z cyklu European Challenge Cup
Turniej otwierający cykl European Challenge Cup odbywał się w słoweńskiej miejscowości Dobova. Startowało w nim ponad 320 zawodniczek i zawodników z 13 krajów: Polski, Niemiec, Francji, Austrii, Danii, Belgii, Włoch, Szwajcarii, Rumunii, Chorwacji, Serbii i Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny i Słowenii. Gospodarzy reprezentowali także zawodnicy kilku słoweńskich klubów, stąd niemal w każdej kategorii wagowej walczyło blisko 30 zawodników.

Polacy trzy razy stawali na najwyższym stopniu podium, w tym dwukrotnie zawodnicy Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-Jitsu i Judo. W kat. +70 kg pierwsze miejsce zajęła Alicja Noszka (Gwardia Bielsko-Biała). W kat. 77 kg wygrał olsztynianin Marek Krajewski, a w kat. 94 kg jego klubowy kolega - Tomasz Szewczak.

- Marek większość swoich walk wygrał przed czasem i po raz kolejny udowodnił swoją wartość. Natomiast Tomek startował w nietypowej dla siebie kategorii 94 kg. Zazwyczaj walczy w kategorii + 94 kg i w tej wadze zdobywał brązowy medal mistrzostw Europy. W Słowenii Tomek pokonał w finale reprezentanta Francji, wicemistrza Europy - mówi Dariusz Prychacz, trener Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju-Jitsu i Judo.

Spośród pozostałych olsztynian wysokie pozycje zajmowali: Edyta Dobies (2. miejsce w kat. 62 kg), Jolanta Rakiel-Sugier (5. miejsce w kat. 70 kg), Tomasz Krajewski (3. miejsce w kat. 85 kg), Dawid Malinowski (5. miejsce w kat. 77 kg), Mariusz Tyryłło (7. miejsce w kat. 69 kg), Jacek Szewczak (7. miejsce w kat. 94 kg) i Włodzimierz Sugier (7. miejsce w kat. 85 kg).

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła drugie miejsce za Francją, a przed Niemcami. Cykl European Challenge Cup zakończy się w 2005 r. mistrzostwami Europy. Niewykluczone, że turniej mistrzowski odbędzie się w Polsce.