Sport w skrócie

Klaudiusz Hirsch i Dariusz Pieczyński z Akademii Słowa Poznań w kadrze Polski w futsalu. Wyniki ekstraklasy piłki nożnej kobiet.

FUTSAL

Z AKADEMII DO KADRY. Dariusz Pieczyński i Klaudiusz Hirsch - dwóch piłkarzy Akademii Słowa Poznań otrzymało powołanie od Marka Bębna, trenera reprezentacji Polski w futsalu na towarzyski dwumecz z Ukrainą. Mecze te będą ostatnim sprawdzianem kadry przed listopadowym turniejem eliminacyjnym do mistrzostw świata na Cyprze. Pierwszy mecz odbędzie się 22 października w Chorzowie, rewanż dzień później we Lwowie.

PIŁKA NOŻNA

EKSTRAKLASA KOBIET. Wyniki 6. kolejki: LKS Luboń - Opel-Atena Niedbała Poznań 0:2 (0:1), Medyk Konin - TKP Toruń 4:0 (1:0), Zamłynie Radom - Stilon Gorzów 0:3 (0:2), AZS Wrocław - Czarni Sosnowiec 5:0 (3:0), Podgórze Kraków - Cisy Nałęczowianka 2:0 (0:0).

BRYDŻ SPORTOWY

LIGA MISTRZÓW I LESZNO. Startujący w Rzymie w Lidze Mistrzów brydżyści Unii Winkhaus Leszno doznali w eliminacjach trzech porażek i zajęli w grupie A czwarte, ostatnie miejsce. Leszczynianie grali w składzie: Jacek Pszczoła, Michał Kwiecień, Marek Wójcicki, Jacek Poletyło, Rafał Jagniewski i Bogusław Pazur. W Lidze Mistrzów triumfowali zawodnicy gospodarzy Club Parioli Angelini Rzym, którzy pokonali Herkulesa Sztokholm 122:43.

ŻEGLARSTWO

EUROPA GLINKIEWICZ. Weronika Glinkiewicz z Posnanii Poznań po zwycięstwie nad Zuzanną Gładysz ze Spójni Warszawa zdobyła na Jeziorze Kierskim w Poznaniu złoty medal żeglarskich meczowych mistrzostw Polski w klasie Europa. Trzecia była Katarzyna Szotyńska z AZS Uniwersytetu Warszawskiego. Szóste miejsce zajęła Katarzyna Pic z ŻMKS Poznań.

WIOŚLARSTWO

WIOSŁA NA DŁUGICH DYSTANSACH. Pięć medali zdobyli poznańscy zawodnicy podczas rozegranych na Kanale Żerańskim w Warszawie długodystansowych mistrzostw Polski. Wszystkie osady rywalizowały na dystansie 8 km. Złoty medal wywalczyła Julia Michalska z Trytona Poznań w juniorskiej jedynce. Srebrne zdobyli: junior Artur Śledzik z Posnanii w jedynce, juniorki Weronika Puszczak z Martą Konieczką (AZS AWF Poznań) w dwójce wagi lekkiej oraz wśród seniorów - Michał Ożóg z KW 04 Poznań w jedynce. Brązowy medal z Warszawy przywiózł także junior Dawid Kubiak z Trytona Poznań.