Piłkarska V liga

Kibice w Redzie obejrzeli mecz Celticu ze Sportingiem - lepsi okazali się goście z Leźna, wygrywając 4:1. W meczach z udziałem drużyn goniących rezerwy Arki górą były Radunia Stężyca i Polonia Gdańsk

Mecz między Celtikiem i Sportingiem zaczął się pomyślnie dla gospodarzy z Redy. Już w 8. minucie na strzał z ok. 20 metrów zdecydował się Sławomir Ciechomski i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. - Nasi piłkarze za bardzo się podpalili. Zupełnie się odsłonili, chcąc strzelić kolejne gole - powiedział prezes Celticu Krzysztof Kwaśnik. Sporting wyrównał 20 minut później po golu Romana Kamińskiego. Zwycięstwo goście zawdzięczają Mariuszowi Marszeniukowi , który strzelił trzy gole (w poprzednim sezonie Marszeniuk był wypożyczony do Nordcoopu Gdańsk). - Do Redy przyjechaliśmy w dziesięciu, graliśmy od początku osłabieni i nie mieliśmy ani jednego rezerwowego. W 70. minucie z powodu rozcięcia łuku brwiowego z boiska musiał zejść Marszeniuk i do końca graliśmy w dziewiątkę. Celtic wtedy mocno przycisnął, ale na szczęście nie potrafili zdobyć już gola - relacjonował kierownik Sportingu Roman Skibowski.

Jeszcze dłużej w dziewięciu grali piłkarze Stolemu Gniewino w wyjazdowym, niezwykle ważnym dla układu tabeli meczu z Radunią Stężyca. Już w pierwszej połowie czerwone kartki obejrzało dwóch piłkarzy Stolemu. Stolem przegrał 1:3, ale napędził drużynie Janusza Kupcewicza wiele strachu. - Grali w osłabieniu, ale nie byli od nas gorsi. Na pewno do końca będą się liczyć w walce o awans - powiedział "Gazecie" Kupcewicz.

Ważny mecz w Żukowie wygrała Polonia Gdańsk. Najlepszy strzelec Polonii Bartosz Anusik pokazał, że oprócz strzelania goli potrafi je także wypracowywać. W wygranym 4:2 meczu popisał się trzema asystami (dwa gole zdobył zwykle podający Anusikowi Bartosz Dolański). Kolejnego rywala rozgromiły natomiast rezerwy Arki, aplikując piłkarzom z Kolbud aż 13 goli. Po cztery bramki zdobyli w tym meczu Bogusław Lizak i Sławomir Kułyk.

Wyniki 10. kolejki. Grupa I: KS Żukowo - Polonia Gdańsk 1:4, Orzeł Trąbki Wielkie - Huragan Przodkowo 1:3, Radunia Stężyca - Stolem Gniewino 3:1, Zapro Ujeścisko - Motława Suchy Dąb 2:3, Celtic Reda - Sporting Leźno 1:4, GKS Kowale - Gedania II 4:1, Arka II Gdynia - GTS Kolbudy 13:1, GKS Sierakowice - Nauta Gdynia 2:2

W grupie II prowadzi Rodło Kwidzyn (23 pkt) przed Żuławami Nowy Dwór Gdański (22) i Powiślem Stary Targ (21)

W grupie III prowadzi Jantar Ustka (29 pkt) przed Bytovią (28 ) i Brdą Przechlewo (24)