I liga koszykarek: Derby Wielkopolski dla Unii Swarzędz

Takiej frekwencji, jaka jest na meczach MUKS w hali przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu nie było na prawie żadnym meczu Quay-POSiR w ekstraklasie w poprzednich sezonach. Już drugie z rzędu spotkanie młodej poznańskiej drużyny oglądał nadkomplet 300 widzów.

O wygranej Unii zadecydowała już pierwsza kwarta. Młode, niektóre nawet 14-15 letnie podopieczne Iwony i Andrzeja Jabłońskich, próbowały agresywnie bronić, ale Unia bez problemów zdobywała kosz za koszem. W 3. min było już 9:0 dla Swarzędza, a tuż przed końcem pierwszej kwarty - po trafieniu Wioletty Lewandowskiej - nawet 20:4. Poznanianki odrobiły część tych strat na początku drugiej kwarty, gdy trener Unii Zbigniew Grześczyk dał odpocząć Lewandowskiej, która by mogła być dla większości poznanianek matką.

Aż do połowy ostatniej kwarty Unia wygrywała różnicą 11-15 pkt. Ale w końcówce meczu jej przewaga sięgnęła blisko 30 pkt. - Wynik jest dobry, ale gra taka nie była. Martwi mnie aż 19 strat w takim spotkaniu - mówił trener niepokonanej w tym sezonie Unii Zbigniew Grześczyk.

MUKS Poznań - Unia Swarzędz 60:87

Kwarty: 6:20, 21:20, 25:25, 8:22.

MUKS: Jabłońska 19, Rytkowska 5, Kinas 4, Łabędzka 2, Jankowiak 0 oraz Budnik 14, Skobel 11, Gromek 5 (1x3), Najtkowska 0.

Unia: Lewandowska 24 (2x3), Borys 20 (1x3), Rezler 9 (1x3), Przybylak 9, Talarczyk 8 oraz K. Jarkowska 8, Słomińska 7, Parzymięs 2, Czerniak 0, Kośmider 0.

Tęcza Leszno przegrała po raz pierwszy w tym sezonie. O porażce w Krakowie z rezerwami Wisły zadecydowała bardzo słaba skuteczność leszczynianek. Podopieczne trenera Marka Czaińskiego miały zaledwie 26 proc. skuteczności w rzutach za 2 pkt (17 celnych na 64 oddane) i... 5 proc. w rzutach za 3 pkt (1 celny na 17 oddanych)! A ponieważ Tęcza przegrała też walkę pod tablicami, na zwycięstwo nie mogła liczyć. Po 18 pkt dla Wisły zdobyły dwie zawodniczki, które w ostatnim sezonie występowały w ekstraklasie Agnieszka Kasprzak i Jolanta Janiszewska.

Wisła II-Mc Arthur Kraków - Tęcza-AZS PWSZ Leszno 59:48

Kwarty: 20:10, 9:9, 16:17, 14:12.

Tęcza: Grześczyk 19, Angier 7 (1x3), Ślotała 6, Król 6, Krzywicka-Bąba 2 oraz Lubak 4, Andrzejewska 4.

Inne wyniki: MKS MOS Wrocław - Gedania Gdańsk 63:80, SMS Warszawa - AZS-UMK VIII LO Toruń 89:77, Widzew Łódź - AZS Wrocław 73:48, Włókniarz Białystok - AZS -KK Jelenia Góra 55:56, AZS Gorzów Wlkp. - Filar Sosnowiec 89:51.