13. kolejka IV ligi

Jeziorak Iława pokonał w Pasłęku tamtejszą Polonię 2:0 i został wiceliderem rozgrywek. Najwyższe zwycięstwo w 13. kolejce odniósł Mazur Ełk, którego piłkarze strzelili aż siedem bramek w wyjazdowym meczu z Polonią Lidzbark Warmiński

Stawką meczu Polonii Pasłęk z Jeziorakiem Iława było drugie miejsce w tabeli IV ligi. Polonistom do pozostania na tej pozycji wystarczał remis. Na początku spotkania gospodarze śmiało atakowali na bramkę Jeziorka. Jednak już w 12. min zostali skarceni przez zespół iławski. Marek Witkowski wygrał pojedynek z bramkarzem Polonii i zdobył gola dającego prowadzenie Jeziorakowi. Piłkarze z Pasłęka dążyli do wyrównania wyniku. Dużą przewagę osiągnęli zwłaszcza w drugiej połowie spotkania, ale nie potrafili zdobyć bramki. Drugiego gola zdobyli za to iławianie. Pięć minut przed końcem meczu Piotr Dymowski dobił piłkę do bramki po strzale z rzutu wolnego Łukasza Kalinowskiego. Zwycięstwo pozwoliło Jeziorakowi awansować na pozycję wicelidera rozgrywek, z przewagą dwóch punktów nad zespołem z Pasłęka.

Liderem IV ligi pozostał Sokół Ostróda. Sokół rozgrywał wyjazdowy mecz z Błękitnymi Orneta. W pierwszej połowie spotkania zanosiło się na niespodziankę, gdyż obydwie drużyny strzeliły po jednej bramce. Prowadzenie objęli goście. Bramkę dla Sokoła w 36. min strzelił Marcin Ciesielczyk. Tuż przed przerwą wyrównał Mariusz Jaroń. W drugiej części meczu skuteczniej grali ostródzianie. W 62. min Sokół prowadził 2:1 po golu Daniela Kraśniewskiego. Wynik meczu na 3:1 dla Sokoła ustalił w 90. min Marek Śnieżawski. Po 13 meczach Sokół ma pięć punktów przewagi nad Jeziorakiem Iława.

Rzadko zdarza się, by ze zdobycia bramek w meczu wyjazdowym cieszyła się ponad połowa zawodników jednego zespołu. W sobotę okazję do takiej radości mieli piłkarze Mazura Ełk. Aż sześciu z nich zdobyło gola, a Mazur pokonał w Lidzbarku Warmińskim Polonię 7:0. W pierwszej połowie meczu nie zanosiło się na pogrom. Mazur prowadził tylko 1:0 po bramce Karola Kościucha. Worek z sześcioma kolejnymi bramkami rozwiązał grający trener Mazura, Leszek Zawadzki, który wpisał się na listę strzelców w 59. min. Trzecią bramkę zdobył w 70. min Robert Wiśniewski, a czwartą w 78. min Zbigniew Szugzda. Dwa następne gole strzelił Wojciech Strychalski w 81. i 84. min. Ostatnią, siódmą bramkę dla Mazura zdobył w 88. min Adam Obrycki. Zespół z Ełku awansował na piąte miejsce w tabeli, natomiast Polonia Lidzbark Warmiński została na miejscu ostatnim.

W pozostałych sobotnich meczach OKP Warmia i Mazury Olsztyn wygrał z Huraganem Morąg 3:2, Mrągowia Mrągowo pokonała MKS Korsze 3:1, Orlęta Reszel wygrały z Ewingami Zalewo 2:1, a Tęcza Biskupiec zremisowała ze Startem Działdowo 2:2. Wczoraj Granica Kętrzyn wygrała 2:0 z Warmią Olsztyn, zaś Płomień Znicz Biała Piska uległ Motorowi Lubawa 0:1.