Porażka siatkarzy Moderatora w Olsztynie

Od przegranej z młodym zespołem olsztyńskim rozpoczęli nowy sezon siatkarze Moderatora. - Będziemy mocni dla wszystkich, tylko musimy się pozbierać - twierdzi czołowy zawodnik zespołu z Hajnówki, Marek Antoniuk
Moderator zamierza walczyć o awans do serii B, ale sobotnia przegrana nie powinna być dużym zaskoczeniem. Sprawdziły się przewidywania, że AZS będzie groźny dla każdego. Grają w nim zawodnicy tworzący zaplecze dla jednego z kandydatów do tytułu mistrza Polski - PZU AZS-u Olsztyn. Część z nich w poprzednim sezonie zbierała także doświadczenia na parkietach serii B w zespole Wyższej Szkoły Policyjnej ze Szczytna.

Pierwszy i przez długi okres drugi set meczu nie zapowiadały porażki przyjezdnych. - W drugiej partii wygrywaliśmy 21:19, ale wtedy coś się zacięło, popełniliśmy głupie błędy i przegraliśmy - relacjonuje Antoniuk. - A później to już wszystko potoczyło się w naszym stylu. Musimy przełamać się psychicznie. Jak coś nie idzie, to każdy odwraca się od siebie. Nie gramy tego, co powinniśmy. Pozwalamy rywalowi złapać wiatr w żagle i przegrywamy.

Pozostało mieć nadzieję, że nie powtórzy się sytuacja z poprzedniego sezonu. Przed własną publicznością hajnowianie potrafili wygrać z każdym. Na wyjazdach natomiast zwyciężyli tylko dwukrotnie, raz w spotkaniu nie mającym żadnego znaczenia (o trzecie miejsce).

- Gdybyśmy wygrali w Olsztynie drugiego seta, mecz byłby nasz - twierdzi Antoniuk. - Myślę, że może nam pomóc pierwsza wygrana w sezonie. Liczę, że później będzie już tylko lepiej.

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Jacka Wesołowskiego będzie inny kandydat do czołowych pozycji w lidze, Net Ostrołęka.

AZS II - MODERATOR 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:19)

Moderator: Antoniuk, Aleksandrowicz, Iwaniuk, Babińczuk, Wesołowski, Cimochowski, Janiel (libero) oraz Kopyść, Prokopowicz, Kacperski, Gutowski.

Inne wyniki 1. kolejki: MDK Warszawa - Net Ostrołęka 0:3, Alpat Gdynia - SKS Starogard Gdański 2:3, WSPol Szczytno - MOSiR Giżycko 3:0.