Porażka Starego Browaru-AZS

Na turnieju w Pabianicach poznanki uległy 60:61 Meblotapowi Chełm

Mecz Starego Browaru-AZS z Meblotapem-AZS Chełm był wyrównany, a losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej minucie. Zespół trenera Tomasza Herkta dopiero w czwartek wrócił z obozu w Wałczu, w Pabianicach dołączyła do drużyny skrzydłowa z Serbii i Czarnogóry Minja Terzić. Na parkiecie była przez 18 min, zdobyła 4 pkt (2 celne rzuty za 2 pkt na 9 oddanych) i miała 2 zbiórki. - Choć się starała, widać było, że nie rozumie się z koleżankami - mówił kierownik poznańskiej drużyny Andrzej Słabęcki.

Na minutę przed końcem Meblotap prowadził różnicą 7 pkt. Za 3 pkt trafiły Olga Pantelejewa i Beata Krupska-Tyszkiewicz, a rywalki w tym czasie zdołały zdobyć tylko 1 pkt. Na 9 s przed końcem do dogrywki mogła doprowadzić Pantelejewa, ale wykorzystała tylko jednego z dwóch rzutów wolnych.

Stary Browar-AZS Poznań - Meblotap-AZS Chełm 60:61

Kwarty: 13:14, 13:13, 15:19, 19:15.

Stary Browar: Toma 17, Ciecierska 11 (1x3), Trofimowa 10 (2x3), Pantelejewa 10 (1x3), Krupska-Tyszkiewicz 8 (2x3) oraz Terzić 4, Kaniowska 0, Mrozińska 0.

Meblotap: Szyćko 12 (1x3), Dołgorukowa 10, Piątkowska 9, Kędzior 6, Proszczenko 6 (1x3), Cybulak 5 (1x3), Łowiec 5 (1x3), Pietraś 5 (1x3), Pamuła 3.

Dziś poznanianki zmierzą się z Cukierkami Odra Brzeg, a w niedzielę - z PZU-Polfa Pabianice.