Siatkarki AZS WSBiP Ostrowiec rozpoczynają drugoligowy sezon

Wyjazdowym pojedynkiem z Armaturą Kraków rozpoczynają w sobotę rozgrywki II ligi siatkarki AZS WSBiP Ostrowiec. Będzie to rewanż za niedawną porażkę 0:3 w Pucharze Polski.
Zespół z Ostrowca po ubiegłym sezonie, w którym walkę o serię B I ligi przegrał z Mazovią Rawa Mazowiecka, przeszedł w przerwie między rozgrywkami prawdziwą rewolucję. Odeszły niemal wszystkie zawodniczki z podstawowego składu. Z poprzedniej kadry zostało tylko pięć siatkarek, ale dwie z nich - Monika Piasecka i Aleksandra Drwięga - z powodu kontuzji nie będą w pełni sił w pierwszych meczach. - Zarząd postawił przede mną zadanie utrzymania drużyny w lidze. Sam stawiam sobie cel ambitniejszy: walka o czołową czwórkę i występ w play off - zapowiada Andrzej Zborowski, który po dwóch latach przerwy wrócił na ławkę trenerską WSBiP.

KADRA AZS WSBIP OSTROWIEC

Środkowe: Aleksandra Drwięga (25 lat), Anna Skorupska (27 lat). Skrzydłowe: Zofia Byzdra (36 lat), Ewelina Krawczyk (17 lat), Ksenia Maj (17 lat), Monika Piasecka (25 lat), Małgorzata Radwańska (21 lat), Kinga Rozpierska (17 lat), Dominika Smykiel (16 lat), Danuta Zagojska (20 lat). Rozgrywające: Magdalena Hamera (17 lat), Anna Skucińska (34 lata). Libero: Paulina Jagiełło (21 lat), Mariola Matusiak (21 lat).TERMINARZ GIER AZS WSBiP

11 października: Armatura - WSBiP

18 października: MKS Dąbrowa Górnicza - WSBiP

25 października: WSBiP - Siarka Tarnobrzeg (sobota godz. 17)

8 listopada: UKS Łańcut - WSBiP

15 listopada: WSBiP - MOSiR Mysłowice (s. 17)

22 listopada: Sandecja Nowy Sącz - WSBiP

29 listopada: WSBiP - Tomasovia Tomaszów Lubelski (s. 17)

Runda rewanżowa: 6, 13 i 20 grudnia, 10, 17, 24 i 31 stycznia