SPORT W SKRÓCIE

SPORT W SKRÓCIE
TRZECIA RUNDA PUCHARU. W środę o godz. 15 rozegrane zostaną mecze trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wszyscy świętokrzyscy trzecioligowcy zagrają na wyjazdach: Kolporter Korona z Naprzodem Jędrzejów, Pogoń Staszów z Koprzywianką, a Heko Czermno z Neptunem Końskie.

Pozostałe pary 1/32: Lubrzanka Kajetanów - Wicher Miedziana Góra, Star Starachowice - Orlicz Suchedniów, Moravia - Nida Pińczów, Bucovia - Wierna Małogoszcz i Lechia Strawczyn - Orlęta Kielce, Samson Samsonów - Politechnika Kielce, Nidzianka Bieliny - Łysica Bodzentyn, LZS Samborzec - Novico Świniary, Sparta Dwikozy - Wisła Sandomierz, Zenit Chmielnik - Czarni Połaniec, Świt Ćmielów - Granat Skarżysko, Górnik Miedzianka - Nowiny. Ostatni pojedynek pucharowy, pomiędzy Piaskowianką i Hetmanem Włoszczowa, odbędzie się jutro, również o godzinie 15. Tumlin

HEKO ZWALNIA. Dariusz Siekliński, trener trzecioligowych piłkarzy Proszowianki, podał się do dymisji po tym, jak w niedzielę jego zespół przegrał na własnym boisku z beniaminkiem Heko Czermno 0:2. Była to trzecia z rzędu porażka drużyny z Proszowic i zarząd klubu przyjął rezygnację trenera. Wśród kandydatów na następcę Sieklińskiego wymienia się Ireneusza Adamusa, koordynatora szkolenia w Górniku Wieliczka.

RESOVIA ZAPŁACI. 500 złotych musi zapłacić Resovia za brak odpowiedniego zabezpieczenia sędziów i zawodników na meczu 8. kolejki piłkarskiej trzeciej z Kolporterem Korona Kielce. Taką karę nałożył na rzeszowski klub Wydział Dyscypliny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

NOWINY BEZ PARZYSZKA. Marek Parzyszek zrezygnował z funkcji trenera czwartoligowych piłkarzy Nowin. W ostatniejkolejce jego zespół nieoczekiwanie przegrał na własnym boisku z Orlętami Kielce 0:2 i była to druga z rzędu porażka Nowin. Do końca rundy jesiennej drużynę poprowadzi prezes Nowin Adam Wróbel. Parzyszek zostanie w klubie i zajmie się szkoleniem grup młodzieżowych.

MOTOCYKLEM PO BEZDROŻACH. Mikołaj Kryczka (kategoria dzieci), Michał Siwoń (sportowa), Marcin Wrzesień (turystyczna) i Ryszard Bracik (weteran) zostali zwycięzcami zorganizowanej przez Moto-Sport Kielce trzeciej, jesiennej edycji imprezy "Motocyklem po bezdrożach". Błoto i deszcz sprawiły, że trasę długości 15 km, na której usytuowanych było pięć prób jazdy na czas, pokonało tylko dziewięciu z dwudziestu startujących.