Derbowe spotkania podlaskich tenisistek stołowych na inaugurację sezonu drugoligowego

Od spotkań derbowych podlaskie zespoły kobiece rozpoczęły sezon drugoligowy. MOSiR Dwójka Grajewo pokonał 8:2 SKTS Łomża, a Eurocentr Suchowola 7:3 debiutującą w lidze drużynę Dojlid Białystok
Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęły sezon tenisistki Dwójki, które w poprzednim sezonie uplasowały się na piątym miejscu, najwyższym spośród wszystkich podlaskich drużyn.

- Widać znaczne postępy zawodniczek - mówi Eugeniusz Skibniewski, trener grajewianek. - To efekt ogrywania się na parkietach drugiej ligi z nieraz bardzo mocnymi zespołami, ale i dobrej współpracy z burmistrzem Grajewa, wspomagającym nas finansowo. Stworzono nam dobre warunki do treningów i na efekty nie trzeba było długo czekać. W tym sezonie będziemy chcieli wejść do czołowej siódemki walczącej o awans do pierwszej ligi. Marzy mi się zajęcie lokaty w okolicach trzeciego miejsca.

Podopieczne trenera Skibniewskiego w ładnym stylu pokonały 8:2 łomżyński SKTS.

W drugim pojedynku derbowym Eurocentr podejmował nową drużynę na Podlasiu, UKS Dojlidy. Białostocki zespół powstał na bazie gimnazjum, w którym stworzono specjalne klasy sportowe o profilu tenisa stołowego. Młodzież szkoli Dima Pieriewierziew, występujący przez lata w ekstraklasie. Drużyna Dojlid uległa wcale nie najsilniejszemu Eurocentrowi 3:7.

DWÓJKA - SKTS 8:2: Katarzyna Wiewiórska i Katarzyna Skibniewska po 2,5, Małgorzata Kropiewnicka i Alicja Łebkowska po 1,5 - Karolina Sadowska i Monika Narolewska po 1. EUROCENTR - DOJLIDY 7:3: Magdalena Szewczul 2,5, Ewelina Sienkiewicz, Paulina Prytuło i Justyna Ciszyńska po 1,5 - Izabela Kardel 2, Magdalena Stocka 1.

Wyniki pozostałych spotkań: Lewart Lubartów - GLKS Nadarzyn III 0:10; Start Nidzica - Unimax Czarni Olecko 6:4; Iskra Sońsk - MHS Mława 7:3; SKS 40 Warszawa - GOSiR Piaseczno 6:4. Mecz UKS Żelechów - Broń Radom odbędzie się w innym terminie.