Koszykarki Gedanii bez zwycięstwa

Nie udał się koszykarkom Gedanii pierwszy mecz w tym sezonie we własnej hali. Gdańszczanki przegrały z Włókniarzem Białystok 53:62.

Zespół trenera Aleksandra Siewierowa w tym roku będzie walczył jedynie o utrzymanie. W drużynie w większości grają młode, niedoświadczone zawodniczki. Największą gwiazdą jest Lubow Szwecowa, która lata świetności ma jednak za sobą. Aktualną siłę gdańszczanek potwierdziły dwa pierwsze mecze tegorocznych rozgrywek. Tydzień temu na inaugurację sezonu 2003/2004 Gedania przegrała w Lesznie z miejscową Tęczą 63:78. Dwóch punktów nie udało się także zdobyć w miniony weekend we własnej hali w meczu z Włókniarzem Białystok.

Decydująca była pierwsza kwarta, którą gedanistki przegrały różnicą 18 punktów. Koszykarki z Białegostoku grały na wysokiej skuteczności, aż sześć razy trafiały zza linii 6,25 metra (czterokrotnie Elina Gołumbiewska). Gospodynie, choć po pierwszej połowie traciły do rywalek jeszcze więcej (20:41), zaczęły odrabiać straty. W 35. minucie było tylko 50:54, ale kolejne nieudane akcje sprawiły, że szansa na zwycięstwo oddaliła się bezpowrotnie.

Gedania: Kowalska 13, Szura 13, Szwecowa 7, Drozd 6, Bukowska 6, Saidowska 4, Grabowska 2, Chojnowska 2, Zaorska 0, Floryszczak 0

Włókniarz: Chomicka 18, Gołumbiewska 18, Dobrzyniewicz 8, Gawrońska 7, Kalinowska 7, Kołos 4, Kuraś 0

I LIGA KOSZYKAREK

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Eureka Toruń - MUKS Poznań 65:51, AZS KK Jelenia Góra - AZS Gorzów 56:66, Filar Sosnowiec - SMS Warszawa 78:77, Unia Swarzędz - Widzew Łódź 100:61, AZS Wrocław - Wisła II Kraków 54:70, Tęcza Leszno - MOS Wrocław 92:65