Po meczu Tłoki Gorzyce - RKS Radomsko

PIŁKA NOŻNA. II LIGA. Piłkarze Tłoków już od czterech spotkań nie mogą wygrać w II lidze. W sobotę znowu zremisowali. Tym razem z zespołem z Radomska.
Przypomnijmy, 7 września po pasjonującym meczu podopieczni Marka Motyki pokonali 3:2 spadkowicza z ekstraklasy, Garbarnię Szczakowiankę Jaworzno. Od tego momentu gorzyczanie nie mogą wygrać. W kolejnych czterech spotkaniach Tłoki poniosły jedną porażkę oraz trzykrotnie remisowały. W dwóch ostatnich pojedynkach z Ruchem w Chorzowie i z Radomskiem w Gorzycach gorzyczanie remisowali mimo początkowego prowadzenia. - Już kolejny raz tak się dzieje, że w pierwszej połowie gramy dobrze i strzelamy bramkę. Dramat następuje po przerwie, gdy szwankująca skuteczność napastników oraz brak konsekwencji w grze obronnej powodują, że nie potrafimy dowieźć korzystnego wyniku do końca meczu - uważa trener Tłoków Marek Motyka.

W spotkaniu z RKS Tłoki wygrywały przez ponad godzinę, by stracić bramkę z rzutu karnego na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem. - Mam duży żal do Tomka Szmuca, który jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole, a w tej akcji zachował się jak trampkarz - mówi Motyka.

Gorzyczanie nie będą mieli zbyt dużo czasu na rozpamiętywanie trzeciego z rzędu remisu, gdyż już w czwartek wyjeżdżają do Gdyni, gdzie w piątek zagrają z Arką. - Nie wiadomo czy w tym meczu zagra Szmuc, któremu odnowiła się kontuzja kolana. Na szczęście do składu wróci już Krystian Lebioda - kończy szkoleniowiec Tłoków.

Najskuteczniejsi strzelcy

8 - Artur Bugaj (Pogoń)

7 - Piotr Bania (Cracovia)

6 - Piotr Bajera (Ruch), Sergio Batata (Pogoń), Adam Kompała (Szczakowianka)

5 - Marcin Folc (Radomsko), Grzegorz Król (Szczakowianka), Marcin Makuch (Cracovia), Tomasz Pawlak (Polar), Mariusz Śrutwa (Ruch)

4 - Janusz Bodzioch (Piast), Adrian Budka (Polar), Jarosław Bujok (Podbeskidzie), Zbigniew Murdza (Zagłębie), Dariusz Patalan (Bełchatów), Tomasz Reginis (Jagiellonia)

3 - Rafał Andraszak (Piast), Jacek Berensztajn (Radomsko), Marcin Chmiest (Bełchatów), Paweł Drumlak (Pogoń), Piotr Giza (Cracovia), Bogdan Jóźwiak (Radomsko), Marek Kubisz (Szczakowianka), Dariusz Pawlusiński (Bełchatów), Abel Salami (Podbeskidzie), Marcin Wachowicz (ŁKS)

2 - Grzegorz Bała (Ceramika), Tadeusz Bartnik (Aluminium), Edward Cecot (Ruch), Jacek Chańko (Jagiellonia), Zbigniew Czerbniak (Ceramika), Tomasz Feliksiak (Ceramika), Robert Gajda (Błękitni), Łukasz Giermasiński (KSZO), Bartosz Hinc (Bełchatów), Maciej Iwański (Szczakowianka), Paweł Jermakowicz (Podbeskidzie), Marcin Józefowicz (Tłoki), Wojciech Kobeszko (Jagiellonia), Marcin Kośmicki (Jagiellonia), Radosław Kowalczyk (Radomsko), Ireneusz Kowalski (Zagłębie), Marek Kusiak (Tłoki), Anatolij Ławryszyn (Tłoki), Grzegorz Matlak (Pogoń), Marcin Murdza (Tłoki), Tomasz Parzy (Pogoń), Dariusz Pietrasiak (KSZO), Jacek Popek (Bełchatów), Waldemar Przysiuda (Ceramika), Dariusz Solnica (Aluminium), Andrzej Szczypkowski (Zagłębie), Łukasz Tyczkowski (Jagiellonia), Dariusz Wojciechowski (Aluminium), Paweł Zajączkowski (KSZO)