Sparingi koszykarek CCC Aquaparku Polkowice

KOSZYKÓWKA. Koszykarki CCC Aquaparku Polkowice zajęły ostatnie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Pabianicach. Podopieczne Wojciecha Spisackiego wygrały tylko z Polfą Pabianice
W turnieju "Zawsze z Mistrzem" wzięły udział cztery najlepsze zespoły ekstraklasy z ubiegłego sezonu. Obok polkowiczanek zagrały mistrzynie Polski - Lotos Gdynia, wicemistrzynie - Polfa Pabianice oraz brązowe medalistki - ŁKS Łódź. Czołowe zespoły wystąpiły osłabione. W Lotosie zabrakło kadrowiczek (Małgorzaty Dydek, Joanny Cupryś oraz Agnieszki Bibrzyckiej), Amerykanek (Elaine Powell i Chasity Melvin) i reprezentantki Izraela Limor Mizrachi. W Polfie natomiast nie wystąpiły Sylwia Wlaźlak oraz Elżbieta Trześniewska. Polkowicki zespół także nie przyjechał do Pabianic w najsilniejszym składzie. Zabrakło środkowej Agnieszki Pałki, która jest lekko kontuzjowana. Nie zagrała także młoda Katarzyna Salska, którą sprowadzono przed sezonem z I-ligowego Widzewa Łódź.

W barwach CCC Aquaparku zagrała już natomiast Edyta Koryzna, która tydzień temu wróciła z Grecji z mistrzostw Europy. "Edzia" była jedną z najlepszych zawodniczek polkowickiego zespołu w tym turnieju. Podopieczne Wojciecha Spisackiego wygrały jedno spotkanie - z Polfą Pabianice. Dwa pozostały przegrały - minimalnie z Lotosem Gdynia (75:81) oraz wysoko z ŁKS-em Łódź (68:85). W efekcie zajęły ostatnie miejsce w turnieju. W

PZU Polfa Pabianice - CCC Aquapark Polkowice 64:71

Kwarty: 19:24, 12:17, 16:19, 17:11.

CCC: Marczewska 19, Koryzna 15, Nowacka 8, Urban 7, Waligórska 7, Jasnowska 6, Stempniewicz 5, Kłosińska 4.

Lotos Gdynia - CCC Aquapark Polkowice 81:75

CCC: Marczewska 16, Koryzna 15, Stempniewicz 12, Jasnowska 10, Waligórska 6, Nowacka 5, Kłosińska 4.

ŁKS Łódź - CCC Aquapark Polkowice 68:85

Kwarty: 22:16, 17:18, 26:18, 27:17.

CCC: Marczewska 19, Koryzna 15, Kłosińska 11, Nowacka i Stempniewicz po 9, Jasnowska 8, Urban 2, Waligórska 0.