Wielkopolscy III-ligowy bez zwycięstwa

Warta Poznań straciła zwycięstwo nad Gwardią Koszalin na 40 s przed końcem meczu. Lider III ligi Kujawiak Włocławek wyprzedza poznaniaków już o 5 pkt.
Warta Poznań - Gwardia Koszalin 2:2 (2:1)

Gwardia zaskoczyła Wartę ofensywna postawą od początku spotkania. Efektem tego był gol zdobyty uderzeniem z dystansu przez Mariusza Rosiaka. Jeszcze przed przerwą zieloni wyszli na prowadzenie. Przy obu golach Marcina Florka asystował Sławomir Suchomski. Szczególnie ładna była druga bramka, którą napastnik Warty uzyskał strzałem z linii pola karnego, po nietypowym rozegraniu rzutu rożnego. W 83. min Damian Ludwiczak zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem Gwardii. Mecz - zamiast pewnym zwycięstwem Warty - zakończył się remisem, bo 40 s przed końcem Arkadiusz Gosik oszukał dwóch obrońców z Poznania i pokonał Artura Topolskiego.

Bramki: 0:1 Rosiak (19. min), 1:1 i 2:1 Florek (29. i 38.), 2:2 Gosik (90.)

Warta: Topolski - Cudny, Bubiłek, Reyer, Niedbała, Otuszewski, Łeszyk (70. Chmielewski), Suchomski, Wojciechowski (80. Ludwiczak), Najewski (46. Gościniak), Florek.

Amica II Wronki - Unia Tczew 1:2 (1:1)

W składzie Amiki II wystapiło sześciu zawodników, którzy w piątek byli w kadrze pierwszej drużyny na mecz z Legią Warszawa. Gracze rezerw, tak jak I-ligowcy, prowadzili 1:0, aby ostatecznie przegrać pojedynek. - Przeważaliśmy w środku boiska. Nie mieliśmy większych problemów żeby przedostać się pod ich pole karne, ale później nie mogliśmy nic zrobić - stwierdził trener Amiki II Jurij Szatałow.

Bramki: 1:0 Nadworny (30.), 1:1 Stanek (35.), 1:2 Pawłuszek (60.)

Amica II: Mielcarz - Ignasiński (72. Kikut), Wróblewski Ż, Gaca, Łożyński - Kucharski, Sawala, Łudziński (60. Nowak), Bednarek - Bieniek, Nadworny.

Gnieźnianie przegrali trzeci z rzędu mecz na własnym boisku. W drugiej połowie Mieszko przeważał, ale tylko raz zdołał zakoczyć rywala - w 74. min wyrównującego gola zdobył Kamil Jakubiak. Goście z Kołobrzegu bardzo szybko zresztą odpowiedzieli kolejnym trafieniem. Piotr Dubiela dośrodkował z 40 m piłkę na pole karne, a tam samotnie stojący Sebastian Bukowski pokonał Łukasza Faniańskiego.

Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 1:2

Bramki: 0:1 Halaburda (36.), 1:1 Jakubiak (73.), 1:2 Bukowski (79.)

Mieszko: Fabiański - Gendera, Zibert, Camara, Gąsiorowski, (66. Tarnogrodzki), Martyyka, Robiński, (70. Walkowiak), Kiko, Ż, Kaliński, (72. Szuba), Jakubiak, Malczewski (54. Brauza)..

Pięć miesięcy temu Obra Kościan przegrała w Wejherowie z Gryfem 0:3. Wtedy po golach Mariusz Radonia i Dawida Pomorskiego Gryf prowadził do przerwy 2:0. Tym razem byłoby identycznie, gdyby nie trafienie Marcina Olejniczaka tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Później Obra dążyła do wyrównania, trener Piotr Łuczak wprowadził na boisko drugiego napastnika Krystiana Sikorę, ale wynik się nie zmienił. Na domiar złego w ostatniej minucie drugą żółtą kartkę dostał Olejniczak i goście kończyli mecz w osłabieniu.

Gryf Wejherowo Obra Kościan 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Radoń (17. min), 2:0 Pomorski (40.), 2:1 Olejniczak (44.)

Obra: Dombka - Ciesielski Ż, Sołtysiak, Skrzypczak, Kortus (46. Sikora), Matuszczak (78. Piech), Olejniczak Ż,Ż-Cz, Konicki (80. Molewski), Gorząd, Cackowski (75. Pachulicz), Józefowski.

Outsider z Turku pod wodzą trenera Jacka Machcińskiego nadal nie gra dobrze i ma kłopoty ze zdobywaniem punktów. Później czerwoną kartkę dostał Arkadiusz Krysiak z Unii. Tur jednak nie wykorzystał osłąbienia rywali, bo choć po trafieniu z rzutu karnego Jacka Kanclerowicza prowadził 1:0, to już 4 min później stracił gola również po "jedenastce".

Tur Turek - Unia Janikowo 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Kanclerowicz (65. z karnego), 1:1 Grzelak (69. z karnego)

Tur: Sabela - Podolski, Mowlik Ż, Kupiński, Zieniuk, Sikora, Walaszczyk (85. Kubzdyl), Kokoszka, Gorzak (71. Dziubałtowski), Kanclerowicz, Broszkowski Ż (80. Ignaczak)

Pozostałe wyniki: Chemik/Zawisza Bydgoszcz - Kujawiak Włocławek 0:4, Kaszubia Kościerzyna - Zorza Dobrzany 0:1, Flota Świnoujście - Polonia Bydgoszcz 3:0.