Wyniki 10. kolejki IV ligi świętokrzyskiej

Kolejny raz w efektowny sposób wygrał w Suchedniowie Orlicz. Hat tricki Dariusza Anduły i Michała Brachy dały im prowadzenie na liście strzelców.
Sporej sztuki dokonali Czarni Połaniec. Przy stanie 0:1 dla Łysicy karnego w 42. minucie nie wykorzystał Tomasz Kiciński. Osiem minut później Konrad Janowski został ukarany czerwoną kartką, a mimo to Czarni wygrali 2:1. Pierwsze zwycięstwo odniósł Hetman Włoszczowa i opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Nowiny po pięciu wygranych na własnym stadionie znalazły pogromcę. Podopieczni Marka Parzyszka nie sprostali niepokonanym na wyjeździe Orlętom Kielce. Kto wie, jak skończyłoby się to spotkanie, gdyby w 25. minucie przy stanie 0:1 karnego dla Nowin wykorzystał Piotr Pawłowski. Jego strzał obronił Jacek Dąbrowski. Miano niepokonanych, tyle że na wyjeździe, straciła inna drużyna czołówki - Nida Pińczów. Alit rozstrzygnął ten pojedynek w pierwszym kwadransie. - Absolutnie nie spodziewałem się takiego wyniku. Już punkt z tak mocnym kadrowo rywalem byłby naszym sukcesem - cieszył się Jarosław Lipowski, trener gospodarzy.

WYNIKI 10. KOLEJKI

ALIT OŻARÓW - NIDA PIŃCZÓW 2:1 (2:0): Balmas (10. karny), Pater (15.) - Chlewicki (68.)

NOWINY - ORLĘTA KIELCE 0:2 (0:1): Kilim (9.), Goraj (60. samobójcza)

CZARNI POŁANIEC - ŁYSICA BODZENTYN 2:1 (0:1): Kiciński (69.), R. Mikoda (77.) - Drapisz (13.)

NAPRZÓD JĘDRZEJÓW - WICHER MIEDZIANA GÓRA 3:0 (2:0): Różański 2 (45., 52.), Kwapisz (8. karny)

NOVICO ŚWINIARY - PIAST CHĘCINY 0:1 (0:0): Śladkowski (55.)

WISŁA SANDOMIERZ - WIERNA MAŁOGOSZCZ 1:0 (0:0): Szymański (74.)

HETMAN WŁOSZCZOWA - GRANAT SKARŻYSKO 2:0 (1:0): R. Szwajkowski (5. karny), Wolski (45.)

ORLICZ SUCHEDNIÓW - SPARTAKUS DALESZYCE 6:2 (3:1): Bracha 3 (34., 61., 70.), D. Anduła 3 (21., 33., 66.) - Ruszkowski (14.), Sarnecki (47.)