Podhale wygrywa, Krynica przegrywa

Ani w Nowym Targu, ani tym bardziej w Krynicy kibice nie dostali tego, co lubią najbardziej: emocji związanych z wynikiem meczu. Powód jest oczywisty - zbyt duże różnice w umiejętnościach walczących ze sobą drużyn.

Nowy Targ: myślami w Interlidze

Mecz Podhala z katowickim GKS-em nie był pasjonującym widowiskiem, bo gospodarze urządzili sobie trening, a goście ograniczali się głównie do obrony. Obie drużyny zmarnowały liczne okresy gry w przewadze. Podhale szczęśliwie zdobyło dwie bramki na początku: pierwsza została uznana dzięki sędziemu bramkowemu (główny jej nie zauważył), przy zdobyciu drugiej pomogli bramkarz GKS-u Tomasz Kowalczyk i jeden z obrońców, bo pozwolili Jarosławowi Różańskiemu odebrać sobie krążek. Ozdobą meczu był hat-trick Janusza Hajnosa, a zwłaszcza dwie bramki: piąta i siódma. Hajnos wjeżdżał na pełnej szybkości do tercji rywala i kończył akcje celnymi strzałami w okienko. Kibice byli zawiedzeni, że nie padł wynik dwucyfrowy - różnica poziomów obu zespołów w pełni by to uzasadniała.

Zdaniem trenerów

Andrzej Słowakiewicz, Podhale: - O łatwym zwycięstwie zadecydowała pierwsza tercja. Potem bardziej interesowaliśmy się już niedzielnym meczem Interligi z Medveszczakiem Zagrzeb oraz kolejnymi trzema z drużynami słoweńskimi.

Tercje: 4:0, 2:1, 3:1.

Bramki: 1:0 Podlipni (2., Hajnos), 2:0 Różański (7.), 3:0 Ćwikła (13., Batkiewicz), 4:0 Hajnos (19., Podlipni, Moskal), 5:0 Hajnos (32., Gil), 6:0 Zapała (33., Słowakiewicz, Baranyk), 6:1 W. Majkowski (34., Strzempek, w przewadze), 7:1 Hajnos (45., Moskal, Podlipni), 7:2 Bremner (46., Krzysztofik), 8:2 Moskal (54., Ćwikła), 9:2 Radwański (58., Różański).

Kary 20 i 40 (za niesportowe zachowanie po 10 dla Krzysztofika i dla Gołdy). Widzów 500.

Krynica: znowu nauka

Po dziesięciu minutach goście prowadzili 6:0 i mecz był rozstrzygnięty. Kibice KTH mogli się ucieszyć ładnie wykonanym przez Bartłomieja Gawlinę rzutem karnym i pierwszą bramką kryniczan, gdy Krzysztof Naczyński ładnie podał Mateuszowi Dubelowi, a ten celnie strzelił do siatki.

Tercje: 0:9, 1:1, 1:3.

Bramki: 0:1 Koszowski (2.), 0:2 Belica (5., Adamczyk), 0:3 Gurazda (5. Krzak), 0:4 Ślusarczyk (6.), 0:5 Bagiński (7. Belica), 0:6 Ślusarczyk (10., Sarnik, Słaboń), 0:7 Krzak (16.), 0:8 Sarnik (19. Ślusarczyk), 0:9 Adamczik (20., Belica), 0:10 Sarnik (21., Ślusarczyk), 1:10 Dubel (32., Naczyński), 1:11 Sosiński (45. Górażda), 2:11 Gawlina (47., rzut karny), 2:12 Słaboń (54., Sarnik), 2:13 Ślusarczyk (59., Słaboń - Sarnik).