Szóste miejsce strzelca Kalibra Białystok na mistrzostwach Polski seniorów

Niespodziewany sukces odniósł Łukasz Jarocki podczas rozgrywanych we Wrocławiu mistrzostw Polski seniorów. Strzelec UKS-u Kalibra Białystok zajął tam wysokie szóste miejsce
Białostocki zawodnik nie był zaliczany do kandydatów, którzy mieli szansę wejść do elitarnego ośmioosobowego finału. Nic dziwnego, skoro podopieczny Włodzimierza Aleksiejuka to junior młodszy odnoszący sukcesy tylko w swojej kategorii wiekowej. Jednak aktualny wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży mimo to dał się poznać z dobrej strony. W konkurencji karabinka pneumatycznego (60 strzałów) w gronie starszych przeciwników Jarocki z wynikiem 579 pkt. awansował na siódmym miejscu do finału. W pokonanym polu zostawił między innymi Damiana Kamolkę z Gwardii Zielona Góra, z którym przegrał walkę o złoto w finale OOM w tej samej konkurencji. Co interesujące, Kamolka, jedyny rówieśnik Jarockiego, uplasował się dopiero na 21. miejscu.

- Finał był widowiskowy, bo w zależności od jednego strzału można było albo dużo zyskać, albo stracić - tłumaczy trener Aleksiejuk. - Emocje udzieliły się całej finałowej ósemce, a Łukasz zachował się jak stary rutyniarz.

18-letni zawodnik Kalibra w finale zdobył 101 punktów (na 109 możliwych) i był to drugi rezultat spośród finałowej ósemki, lepszy nawet od wyniku 36-letniego Roberta Kraskowskiego, który został w tej konkurencji mistrzem Polski.

Dzięki temu wynikowi białostoczanin awansował w klasyfikacji łącznej na szóste miejsce, co w rywalizacji z seniorami jest dobrym rezultatem.

- To wszystko, co Łukasz mógł wystrzelać przy tym stanie formy - mówi trener Aleksiejuk. - Wysokim miejscem namieszał w głowach trenerom reprezentacji juniorów, którzy układają skład na rozgrywane za miesiąc w Finlandii mistrzostwa Europy juniorów. Może to zabrzmi dziwnie, ale wolałbym, aby mój podopieczny tam nie pojechał. Nie jest odpowiednio przygotowany, a na udział w imprezie tej rangi przyjdzie jeszcze pora.

W mistrzostwach startowała Magdalena Ćwiklińska z Kalibra. Zaledwie 15-letnia białostoczanka była najmłodszą uczestniczką w konkurencji pistoletu pneumatycznego i wśród 35 startujących zajęła 28. miejsce.