MOSiR ZABRZE - AZS AWF BIAŁA PODLASKA 29:23

PIŁKA RĘCZNA. EKSTRAKLASA MĘŻCZYZN. Szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska doznali czwartej w tym sezonie porażki. Tym razem akademicy przegrali w Zabrzu z MOSiR

Po raz pierwszy we wczorajszym meczu akademicy prowadzili 12:11 w 27. minucie. Przez kolejne minuty utrzymywał się wynik bliski remisu, co chwila jeden lub drugi zespół uzyskiwał jedno- , dwubramkową przewagę. Od 45. na trybuny powędrował Sebastian Różański, zaś dwie minuty później jego los podzielił Grzegorz Mazur. AZS grał w czwórkę przeciwko szóstce zawodników gospodarzy. Wykorzystali to gospodarze i strzelili cztery bramki pod rząd. W 54. minucie po wykorzystanym przez Andrzeja Chmielewskiego rzucie karnym AZS przegrywał 20:24. Chwilę później MOSiR znowu grał w przewadze jednego zawodnika i w 58. minucie odskoczył na 27:20. Po tym ciosie bialczanie już się nie podnieśli i przegrali 23:29.

- Szkoda, że sędziowie widzieli tylko naszą ostrą grę w obronie, a nie karali za to samo gospodarzy. Podjęliśmy walkę, ale zagraliśmy słabo na skrzydłach oraz w obronie, szczególnie w końcówce. U nas najlepiej zagrał bramkarz Piotr Ner - powiedział po meczu kierownik AZS Wojciech Horeglad.