REKREACJA Turniej "Żyj z pasją"

W młodzieżowym turnieju piłki nożnej rozegranym podczas pikniku sportowego najlepsi okazali się zawodnicy AFKS Rejent Gdańsk
Impreza pod patronatem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w której, według list startowych, wzięło udział 116 dzieci, okazała się bardzo udana. Jak zwykle w meczach młodych piłkarzy nie brakowało emocji i walki do ostatnich minut spotkań. Doskonała organizacja (był nawet spiker - znany z komentowania spotkań na stadionie Lechii Gdańsk Andrzej Głuszek) pozwoliła przeprowadzić zawody bardzo sprawnie. W przerwach każdy mógł posilić się grochówką.

W czołówce zabrakło Lechii Gdańsk, ale w tej drużynie wystąpili zawodnicy o dwa, a nawet trzy lata młodsi od rywali. W finale spotkały się dwie bezsprzecznie najlepsze drużyny, które wygrały swoje grupy eliminacyjne. Zacięte spotkanie zakończyło się remisem 0:0, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero po serii rzutów karnych.

W wykonywaniu jedenastek lepsi okazali się piłkarze AFKS Rejent Gdańsk, którzy pokonali 2:1 KSS Przymierze Gdańsk. - Wszyscy zawodnicy dostali takie same nagrody, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony - podsumował turniej jeden z organizatorów Krzysztof Szkoda. - Komplet getrów, piłkę, dyplom i puchar wręczył gość honorowy imprezy Agnieszka Rylik, mistrzyni świata w boksie.

apla:

Paweł Mieczkowski, Artur Fal, Michał Derwis, Michał Kowalski, Maciej Raniszewski, Paweł Wojsznis, Karim Madani, Jakub Madani, Krzysztof Braun, Krystian Pietrzak, Sebastian Frankowski, Michał Giełda, Sławomir Konkol