Piłka nożna: wyniki spotkań III ligi

Dotkliwe porażki Warty Poznań i Mieszka Gniezno. Wyjazdowa wygrana rezerw Amiki Wronki. Obra Kościan z nowym trenerem lepsza w derbach.
Obra Kościan - Tur Turek 1:0

Kościańska drużyna wystąpiła pod wodzą nowego trenera Piotra Łuczaka, który w minionym tygodniu zastąpił Leszka Partyńskiego. Łuczak był dotąd jego asystentem.

Najładniejsza w meczu była bramka - zdobył ją z woleja Sławomir Gorząd po podaniu Matuszczaka. Reszta widowiska nie stała na zbyt wysokim poziomie.

Obra Kościan - Tur Turek 1:0 (1:0)

Bramka: Gorząd (4. min)

OBRA: Dombka - Ciesielski, Molewski Ż, Skrzypczak Ż, Kortus, Gorząd Ż (86. Babulić), Sołtysiak, Olejniczak (78. Koniecki), Matuszczak (81. Piech), Cackowski, Józefowski (70. Sikora)

TUR: Sabela - Kubzdyl, Podolski Ż, Mowlik, Zieniuk, Waleszczyk, Kokoszka, Dzibałtowski (81. Karczewski), Sikora (74. Borycki), Kanclerowicz, Broszkowski

Unia Tczew - Warta Poznań 3:1

Warta Poznań niespodziewanie przegrała w Tczewie. - Mieliśmy problemy z upilnowaniem Pawłuszka i Ike, do których były kierowane wszystkie niemal piłki - mówił po meczu trener Warty Wojciech Wąsikiewicz.

Już w 7. min długie crossowe podanie od Patryka Buławy otrzymał Grzegorz Pawłuszek. Dośrodkował w pole karne, piłka trafiła pod nogi Dominika Ike, a ten silnym strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi Warty Arturowi Topolskiemu. "Zieloni" wyrównali po prostopadłym podaniu Bartosza Łeszyka i precyzyjnym strzale Marcina Florka. Bramkarz Unii Dariusz Osiniak był bez szans.

Gospodarze nastawili się na grę z kontry. Po jednej z nich zbyt lekko strzelił Ike, po następnej na linii pola karnego faulowany był Pawłuszek. Sędzia zastosował jednak przywilej korzyści i Buława płaskim strzałem przy słupku ponownie zdobył prowadzenie dla Unii. Trzeciego gola z bliska zdobył Pawłuszek. - Moi zawodnicy dali z siebie wszystko, nawet chory Piotr Pustkowski. Gdy schodził w drugiej połowie, miał prawie 39 stopni gorączki i ledwo widział na oczy. Od razu pojechał do domu się kurować - chwalił piłkarza trener Unii Piotr Rzepka. Pustkowski pojechał położyć się do łóżka, w garniturze z szatni wyszedł natomiast Paweł Radzimski. Spieszył się na wesele.

Unia Tczew - Warta Poznań 3:1 (1:1)

Strzelcy bramek: Ike (7.), Buława (66.), Pawłuszek (85.) - Florek (32.)

UNIA: Osiniak - Benkowski (70. Sikorski Ż), Chrzonowski, Sarnecki, Langowski Ż, Pustkowski Ż (65. Gębarowski), Buława (72. Radzimski), Wilk (46. Resmerowski), Szczepiński, Pawłuszek, Ike. WARTA: Topolski - Cudny, Tomaszczak, Reyer (65. Bubiłek), Niedbała, Otuszewski, Łeszyk Ż (75. Bebeto Ż), Suchomski, Wojciechowski (62. Chmielewski), Najewski, Florek (75. Ludwiczak)

Unia Janikowo - Amica II Wronki 0:1

Unia Janikowo uległa na swoim boisku 0:1 Amice II Wronki. I był to chyba najniższy wymiar kary, bo od 57. min gospodarze grali w dziesiątkę: Jacek Łukomski podał piłkę niebezpiecznie wzdłuż własnego pola karnego, przejął ją Przemysław Łudziński, a Maciej Wódkiewicz przytrzymał wronczanina ręką, co kwalifikowało się na czerwoną kartkę.

Amica zdobyła bramkę trzy minuty przed przerwą. Łudziński podał z lewej strony do Marcina Tarnowskiego, a ten strzelił celnie głową. Wcześniej w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Bajdziak, ale w okolicach pola karnego gości potknął się na piłce. Wielkopolanie mogli prowadzić już od 18. min, ale Robert Bednarek, będąc osiem metrów, przed bramką, zamiast strzelić po ziemi, uderzył wysoko ponad bramką.

Unia Janikowo - Amica II Wronki 0:1 (0:1)

Bramka: Tarnowski (42.)

UNIA: Zając- Urbanek Ż, Szymczyk (62. Żaglewski), Wódkiewicz Cz, Łukomski (60. Ziemiński) - Krysiak, T. Ciesielski, Filipek, Młodzieniak - Bajdziak (30. Kuczyński), Grzelak

AMICA II: Sobański - Ignasiński Ż, Wróblewski, Gaca, Łożyński - Bieniak (75. Kikut), Sawala, Małecki Ż (71. Szczepan), Bednarek, Łudziński (66. Nadworny) - Tarnowski Ż, Król

Kujawiak Włocławek - Mieszko Gniezno 3:0

Drużyna Mieszka Gniezno przyjechała do Włocławka po bezbramkowy remis i przez 45 min broniła się praktycznie całą drużyną. Gospodarze w tym czasie jedynie dwa razy zdołali przebić się przez defensywę gości, ale zarówno Billy Abbott, jak i Michał Trzeciakiewicz trafiali w słupek. Po przerwie włocławianie zagrali znacznie szybciej i agresywniej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 49. min Abbott przedryblował w polu karnym dwóch obrońców, wyłożył piłkę byłemu graczowi Lecha Poznań Marcinowi Klattowi i było 1:0.

Przy dwóch kolejnych golach dla Kujawiaka największy udział miał bardzo aktywny Ryszard Remień. W 54. min po jego strzale piłkę do siatki dobił Aleksander Majić, a na pięć minut przed końcem były pomocnik "Kolejorza" dośrodkował piłkę prosto na głowę Piotra Buchalskiego. Bramek dla gospodarzy mogło paść znacznie więcej, ale bardzo dobrze w bramce Mieszka spisywał się Marcin Fabiański.

Kujawiak Włocławek - Mieszko Gniezno 3:0 (0:0)

Bramki: Klatt (49.), Majić (64.), Buchalski (86.)

KUJAWIAK: Luncik - Truszczyński, Trzeciakiewicz, Mądry, Turkowski - Majić (77. Buchalski), Remień, Abbott, Białek (77. Grube) - Klatt (77. Bobović), Staniszewski (81. Gawroński)

żółta kartka: Camara (Mieszko)

Pozostałe wyniki: Polonia Bydgoszcz - Kaszubia Kościerzyna 2:0, Zorza Dobrzany - Chemik-Zawisza Bydgoszcz 1:0, Kotwica Kołobrzeg - Gryf Słupsk 2:1, Obra Kościan - Tur Turek 1:0, Unia Tczew - Warta Poznań 3:1, Gwardia Koszalin - Flota Świnoujście 1:0.