Wyniki 9. kolejki IV ligi świętokrzyskiej

Pięcioma bramkami uczcili wybór nowych władz w klubie piłkarze Orlicza Suchedniów. Nie zwalnia tempa duet kandydatów do awansu - Wierna Małogoszcz i Nida Pińczów.

Wierna miała teoretycznie łatwiejsze zadanie - gościła bowiem beniaminka ze Świniar. Tylko do przerwy goście realizowali plan. - Zawsze pierwszą połowę gramy słabiej. W drugiej udało się strzelić, choć sytuacji bramkowych na kolejne gole było mnóstwo. Novico to jednak wybiegany zespół i nie powinien mieć problemów z utrzymaniem - mówił działacz klubu z Małogoszczy Błażej Kuterasiński.

Pierwsze zwycięstwo i bramkę na wyjeździe zdobyli piłkarze Czarnych Połaniec. Ich ofiarą padł drugi z beniaminków Wicher Miedziana Góra. - Musimy się nauczyć strzelać bramki. Co z tego, że byliśmy lepsi?- denerwował się po meczu Ireneusz Pietrzykowski, trener Wichra.

Piłkarze Granatu Skarżysko niespodziewanie łatwo ograli Nowiny. Najwyraźniej pomogła reprymenda, jaką otrzymali od Marka Graby po bezbramkowym remisie u siebie w środę z Novico.

Wyniki 9. kolejki:

PIAST CHĘCINY - NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 2:1 (0:): Łapot 2 (89., 90.) - Sidełko (70.)

ORLICZ SUCHEDNIÓW - ALIT OŻARÓW 5:1 (1:0): Zieliński (4.), D. Anduła (53.), Mosiołek (60.), Kubiec (65. karny), Bracha (77.) - R. Barański (73.)

SPARTAKUS DALESZYCE - HETMAN WŁOSZCZOWA 2:0 (2:0): Bernat (10.), Borek (45.)

GRANAT SKARŻYSKO - GKS NOWINY 2:0 (1:0): Gajda (20.), P. Kukuła (70.)

ORLĘTA KIELCE - WISŁA SANDOMIERZ 1:1 (0:1): Myśliwy (47.) - Gach (20.)

WIERNA MAŁOGOSZCZ - NOVICO ŚWINIARY 2:0 (0:0): Fatyga (58.), Gil (88.)

WICHER MIEDZIANA GÓRA - CZARNI POŁANIEC 0:1 (0:0): Kaśniewski (80.)

ŁYSICA BODZENTYN - NIDA PIŃCZÓW 0:2 (0:1): Chlewicki (14.), Lipski (65.)