Zawodnicy Wisły Chełmno i Jastrzębia Lipno zdobyli sześć medali MP w motocrossie

Na najwyższym stopniu podium stawali Paweł Nowicki i Marcin Wójcik (Wisła) oraz Michał Stępiński (Jastrząb)

W Lidzbarku Warmińskim zapadły ostatecznie rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzów Polski. Sezon zakończył się mocnym uderzeniem motocrossowców z naszego regionu, którzy w ostatniej eliminacji wygrali aż trzy klasy.

Najcenniejszy sukces odniósł w klasie open Marcin Wójcik. Debiutujący w Wiśle zawodnik zwyciężył i dzięki temu wskoczył na najwyższe podium mistrzostw Polski. Brązowy medal wywalczył jego klubowy kolega Sebastian Krywult.

Dwa medale nasi motocykliście zdobyli także w klasie 125 ccm: srebro przypadło zwycięzcy z Lidzbarka Warmińskiego Łukaszowi Wysockiemu (Wisła), a brąz Jackowi Olszewskiemu (Jastrząb).

W kategorii motocykli o pojemności 80 ccm zwyciężył Łotysz Stanke Davis, ale chełminianin Paweł Nowicki drugim miejscem przypieczętował tytuł mistrza Polski. W klasie 125 ccm junior od początku sezonu zdecydowanie najlepszy był Michał Stępiński z Jastrzębia Lipno. Dziewięciu punktów do brązowego medalu zabrakło Albertowi Pelecowi, który po raz pierwszy w tym sezonie startował w barwach Wisły.

Teraz motocrossowców czekają klubowe i zespołowe mistrzostwa Polski, które odbędą się 28 września w Gdyni. Złotych medali będzie bronić Wisła.

Wyniki XIV eliminacji

80 ccm: 1. Davis (Łotwa) 50 pkt, 2. Nowicki (Wisła) 44 pkt, 3. Bembenik (AMK Grodków) 40 pkt...8. Janicki (Wisła) 26 pkt, 16. Zalewski (Jastrząb) 8 pkt; 125 ccm junior: 1. Stępiński (Jastrząb) 50 pkt, 2. Wojciechowicz (Motoklub Olsztyn) 44 pkt, 3. Małecki (Wiraż Cieszyn) 36 pkt...5. Pelec 30 pkt...14. Michnicki (obaj Wisła) 12 pkt; 125 ccm: 1. 1. Wysocki (Wisła) 44 pkt, 2. Stenbergs (Łotwa) 43 pkt, 3. Olszewski (Jastrząb) 40 pkt...9. Knap (Wisła) 24 pkt; open: 1. Wójcik (Wisła) 50 pkt, 2. Zdunek (AMK Człuchów) 42 pkt, 3. Giruć (Białoruś) 40 pkt, 4. Krywult (Wisła) 36 pkt...8. Rusocki (Jastrząb) 25 pkt

Klasyfikacje generalne

80 ccm: 1. Nowicki 269 pkt, 2. Kwiatkowski (Wiraż) 259 pkt, 3. Bembenik 232 pkt...6. Janicki 175 pkt; 125 ccm junior: 1. Stępiński 325 pkt, 2. Wojciechowicz 264 pkt, Świderski (AP Warszawa) 237 pkt., 4. Pelec 228 pkt...9. Michnicki 127 pkt; 125 ccm: 1. Zdunek 289 pkt, 2. Wysocki 273 pkt, 3. Olszewski 250 pkt...6. Knap 169 pkt; open: 1. Wójcik 275 pkt, 2. Przybysz (AP Głogów) 268 pkt, 3. Krywult 230 pkt...5. Rusocki 139 pkt