Anwil pokonał Detal-Met Noteć 93:79

W meczu otwierającym Mazovia Cup w Pruszkowie włocławianie zaprezentowali znakomitą grę w defensywie
Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawiał nad czym pracował Andrej Urlep podczas letnich obozów po wczorajszym pojedynku nie ma już wątpliwości. Anwil przez 40 minut grał bez przerwy pressingiem. - Coś takiego jest rzadko spotykane - przyznał nowy rozgrywający Noteci Francuz Yann Mollinari.

W ataku włocławianie po ciężkich treningach mieli jeszcze problemy z trafianiem do kosza, ale mecz wygrali w defensywie. W 24. minucie prowadzili już 60:44. Wtedy Urlep posadził na ławce pierwszą piątkę i wśród inowrocławian rozrzucał się najlepszy snajper PLK Alex Austin (9 pkt z rzędu), któy był najskuteczniejszym koszykarzem meczu. - Na razie w najlepszej formie jest Duszan Bocevski - przyznał słoweński szkoleniowiec - Mam młody zespół, który potrzebuje jeszcze czasu, żeby złapać właściwy rytm.

Dziś Anwil zmierzy się z London Towers, a Noteć z Ideą/Śląskiem Wrocław. Trener Mirosław Noculak będzie miał prawdopodobnie do dypozycji nowego środkowego. Nie przyjedzie zapowiadany Joe White z Puerto Rico, ale zamiast niego pojawi się być może najlepszy zbierający ligi tureckiej, Amerykanin Josh Sankes, który ma aż 213 cm wzrostu.

Anwil - Detal-Met/Noteć 93:79

Kwarty: 19:16, 27:24, 24:15, 16:9

Anwil: Blums 15 (3), Greene 11, Kadziulis 10 (1), Shaw 4, Witka 2 oraz Bocevski 17 (1), Zavackas 12, Skele 11, Twierdziński 5 (1), Miszczuk 4, Prstojević 1, Szczotka 0

Noteć: Austin 23 (1), Radke 14, Frasunkiewicz 12 (2), Turković 6, Mollinari 8 oraz Mrożek 10 (2), Ignatavicius 2, Szubarga 2, Wieszczak 0, Zarembski 0