Puchar Polski w akrobatyce sportowej

AKROBATYKA SPORTOWA. Drugie miejsce w akrobatyce oraz trzecie w skokach na trampolinie to drużynowe osiagnięcia zawodników Stali Polimarky Rzeszów w rozegranych w Białej Podlaskiej zawodach o puchar Polski.
W dwudniowych zmaganiach pucharowych startowało 173 zawodników z 24 klubów oraz reprezentanci Litwy i Włoch. - Jestem bardzo zadowolona ze startu swoich podopiecznych - mówi trenerka rzeszowskich akrobatów Brygida Sakowska-Kamińska. - Szczególnie okazale zaprezentowała się dwójka mieszana Surmiak - Kapuściński oraz trójka żeńska Kogut - Kaplita - Kud, którzy zdeklasowali swoich konkurentów. Teraz przed nimi gorący okres przygotowań do listopadowych mistrzostw Europy seniorów i juniorów, które odbędą się w Zielonej Górze. Wierzę, że w tych zawodach pokażą pełnię możliwości i wrócą do Rzeszowa z medalami. Na podkreślenie zasługuje też start "młodej" trójki Muł - Rejman - Muroń, która po raz pierwszy startowała w zawodach ogólnopolskich i pozostawiła po sobie dobre wrażenie.

Ostatecznie rzeszowscy akrobaci uplasowali się na drugim miejscu.

Także bardzo dobrze zaprezentowali się skoczkowie na trampolinie Stali Polimarky, którzy w klasyfikacji drużynowej ukończyli zawody na trzecim miejscu. - Start uważam za udany, chociaż muszę przyznać, że liczyłam na jeszcze lepsze wyniki. Wszyscy zawodnicy stanęli na podium, co rzadko zdarza się w imprezach tej rangi. Start w pucharze był generalnym sprawdzianem przed Światowymi Igrzyskami w grupach wiekowych, które odbędą się w październiku w Hannowerze. W imprezie tej wystartuje szóstka moich podopiecznych: A. Stanek, K. Pieniążek, Wł. Groszek, R. Barć, B. Guzek i P. Dziki. Najbliższe treningi poświęcone będą szlifowaniu formy przed najważniejszą imprezą tego roku - powiedziała trener rzeszowskich skoczków na trampolinie Małgorzata Bilska.

Wyniki zawodników Stali Polimarky:

Akrobatyka

dwójki mieszane (klasa mistrzowska): 1. Beata Surmiak - Tomasz Kapuściński;

trójki kobiet (klasa mistrzowska): 1. Angelika Kogut - Eliza Kaplita - Joanna Kud;

trójki kobiet (klasa I): 2. Klaudia Muł - Daria Rejman - Agnieszka Muroń;

drużynowo: 2. Stal Polimarky Rzeszów;

Trampolina

indywidualnie kobiety (klasa mistrzowska): 1. Karolina Pieniążek, 5. Agnieszka Stanek;

indywidualnie mężczyźni (klasa I): 1. Władysław Groszek, 10. Bolesław Guzek, 12. Radosław Barć;

indywidualnie mężczyźni (klasa II): 1. Artur Porczak, 5. Robert Świrad;

indywidualnie kobiety (klasa II): 1. Katarzyna Haśko, 4. Monika Micał, 5. Natalia Pietrucha, 7. Kinga Kostur;

synchrony kobiety (klasa mistrzowska): 2. Karolina Pieniążek - Agnieszka Stanek;

synchrony mężczyźni (klasa I): 1. Radosław Barć - Bolesław Guzek;

synchrony mężczyźni (klasa II): 1. Artur Porczak - Robert Świrad;

synchrony kobiety (klasa II): 1. Kinga Kostur - Natalia Pietrucha, 3. Katarzyna Haśko - Monika Micał

drużynowo: 3. Stal Polimarky Rzeszów.

Dla Gazety

Władysław Groszek

Stal Polimarky

Po raz kolejny pokonałem rywali w klasie I, wykonując bardzo dobrze wszystkie układy. Chciałbym jak najlepiej zaprezentować się w Światowych Igrzyskach, chociaż o dobre miejsce będzie bardzo trudno, gdyż w mojej grupie wiekowej wystartuje kilkudziesięciu rywali.

Beata Surmiak, Tomasz Kapuściński

dwójka mieszana Stali Polimarky

Nowe układy, które wykonywaliśmy po raz pierwszy podobały się sędziom i publiczności. Teraz czeka nas ciężka praca przed startem w mistrzostwach Europy seniorów w Zielonej Górze. Zrobimy wszystko, by nie zawieść zaufania trenerki i kibiców.

Eliza Kaplita

Stal Polimarky

Wraz z Angeliką i Asią cieszymy się z udanego startu i pokonania krajowej czołówki. Najbliższe tygodnie podporządkujemy przygotowaniom do mistrzostw Europy juniorów, które w listopadzie odbędą się w Zielonej Górze. Chciałybyśmy odnieść znaczący sukces, choć będzie to bardzo trudne zadanie.