Sukcesy badmintonistów Hubala Białystok

Na dwóch frontach rywalizowali badmintoniści Hubala Białystok. Starsi walczyli w Warszawie w seniorskim turnieju Grand Prix Victor, młodsi w Krajowym Turnieju Klasyfikacyjnym młodzika
W warszawskim turnieju wystartowali juniorzy Hubala, którzy na co dzień trenują w SMS-ie w Głubczycach. Wśród nich była Ewa Jarocka, która wśród białostoczan robi największe postępy i ma pewne miejsce w kadrze narodowej. Także tym razem udowodniła swoją wyższość nad rywalkami. Najpierw dotarła do finału gry pojedynczej. Tam pokonała w dwóch setach (11:7 i 11:9) Karolinę Gliszczyńską z Ruchu Piotrków Trybunalski. Na trzecim miejscu wśród singlistek uplasowała się wschodząca gwiazda Hubala Ania Płecha (porażka w półfinale z Gliszczyńską). Także w grze podwójnej Jarocka wraz z Pauliną Matusewicz z Piasta B Słupsk wygrały. Męskim akcentem było trzecie miejsce Pawła Grzegorzewskiego razem z Adamem Załęskim z Mazovii Płock w deblu.

Cała czołówka krajowa w kategorii młodzika zjechała z kolei do Miastka na Kujawach. Do finału gry pojedynczej po wyczerpującym półfinale dotarł Mateusz Dubowski. Zmęczenie dało o sobie znać w trakcie walki o złoto i nasz młodzik przegrał z Dominikiem Brojem z Kędzierzyna-Koźla. Brąz przypadł w udziale Patrykowi Grzegorzewskiemu z Hubala, który w drodze do półfinału pokonał faworyta turnieju Patryka Szymoniaka. Za to finał gry podwójnej chłopców był wewnętrzną sprawą Hubala. Duet Krzysztof Siemieniuk/Jakub Michniewicz ostatecznie pokonał (15: 13 i 15:12) parę Patryk Grzegorzewski/Michał Smoleński. Jeszcze lepiej spisały się dziewczęta. Ewa Piotrkowska wygrała turniej singlistek, a w turnieju deblistek razem z Edytą Tarasewicz nie miały sobie równych.