VII kolejka III ligi

Piłka nożna. III liga. Udana kolejka naszych III-ligowców. Zamojski Hetman i Tomasovia Tomaszów Lubelski wygrały swoje mecze, a Motor Lublin zremisował 1:1 z Pogonią Staszów

Hetman Zamość - Wisła II Kraków

Rezerwy Wisły przyjechały do Zamościa z kilkoma zawodnikami pierwszego składu - Pawłem i Piotrem Brożkami, Ekwueme (ci trzej grali w piątek w Warszawie z Legią), Jackiem Paszulewiczem. Tomaszem Frankowskim, Bartoszem Iwanem, Adrianem Mrowcem oraz Lantane Ouadją.

1:0 dla zamościan mogło być już w 36. minucie, ale potężny strzał z 20 metrów Łukasza Paulewicza trafił w poprzeczkę. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 60. minucie Tomasz Albingier. Bramkowa akcja rozpoczęła się od błędu Ouadji, który będąc przy bocznej linii, w okolicy swojego pola karnego niefortunnie podał piłkę do Bartosza Szepety. Napastnik Hetmana minął obrońcę Wisły i strzelił na bramkę - piłka odbiła się od nogi bramkarza, a do bramki wbił ją nadbiegający Tomasz Albingier. Zdobył on w ten sposób swojego szóstego w tym sezonie gola.

Hetman Zamość - Wisła II Kraków 1:0 (0:0)

Bramka

Hetman: Albingier (60.).

Widzów: 1200.

Składy

Hetman: Manka - Karpowicz, Czarniecki Ż, Waga - Kocis (55. Szepeta), Pliżga Ż, Barycza, Głąbicki, Sobczyk (80. Kycko) - Paulewicz, Albingier.

Wisła II: Wróbel - Mrowiec, Myziak, Paszulewicz - Fechner, Husejko, Ouadja (64. Szałęga), Ekwueme Ż (75. Ławecki), Piotr Brożek (46. Iwan Ż) - Paweł Brożek (69. Belotte), Frankowski.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Stal Stalowa Wola

Tomasovia już w 14. minucie mogła prowadzić ze Stalą Stalowa Wola, ale Jacek Iwanicki w dogodnej sytuacji przestrzelił. Bramkarza Stali Tomasza Wietechę pokonał dwa razy w odstępie czterech minut Daniel Koczon. Za pierwszym razem wykorzystał podanie Marcina Łukaczyńskiego, a przy drugiej bramce podawał mu Krzysztof Bilewicz.

Minutę przed końcem pierwszej połowy okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Tomasz Warczachowski. Minutę później mogło być 3:0 - jednak z bliska do bramki nie trafił Janusz Świderek. Honorowego gola strzelił dla Stali Antoni Ślusarczyk, który wykorzystał precyzyjne podanie Mieczysława Ożoga.

- W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze, natomiast po przerwie niepotrzebnie cofnęliśmy się. Mimo to przez cały czas kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i zasłużenie wygraliśmy - powiedział po meczu trener Tomasovii Wiesław Wieczerzak.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Stal Stalowa Wola 2:1 (2:0)

Bramki

Tomasovia: Koczon (30., 34.).

Stal: Ślusarczyk (86.).

Widzów: 1500.

Składy

Tomasovia: Waśkiewicz - Bilewicz, Łukaczyński, Anioł - Gęśla (63. Cisek Ż), Paszkiewicz (58. Pogłodziński), Misiewicz Ż (84. Korzeń), Iwanicki, Wąsacz - Koczon, Świderek (63. Droździel).

Stal: Wietecha - Drabik, Drozd, Kasiak, Warczachowski - Winiarski (38. Oczkowski), Pielech (46. Ożóg), Szarowski, Dziuba (84. Bieńko)- Radawiec Ż, Michalak (50. Ślusarczyk Ż, Ż-CZ 90.).

Motor Lublin - Pogoń Staszów

Sporego pecha miał Motor w spotkaniu z Pogonią Staszów. Gola odbierającego im zwycięstwo stracili w 86. minucie po rzucie karnym, podyktowanym za faul Sebastiana Szałachowskiego na Krzysztofie Treli. W sobotnim meczu Pogoń skutecznie zagęszczała środek pola i nie pozwalała gospodarzom rozwijać akcji. W pierwszej części Motor oddał tylko dwa strzały na bramkę gości .

Szybko zdobyta po przerwie bramka przez wprowadzonego Kamila Witkowskiego (48. minuta) po podaniu Piotra Bielaka nie spowodowała zmiany stylu gry obu zespołów. Pogoń nadal kontrolowała środek pola, a Motor nie miał pomysłu na strzelenie dalszych goli. - Uczulałem zawodników, że będzie to najcięższy z dotychczasowych meczów. Szkoda, że straciliśmy gola w końcówce, trzeba z tego spotkania wyciągnąć wnioski i grać dalej - powiedział trener Motoru Grzegorz Komor.

Motor Lublin - Pogoń Staszów 1:1 (0:0)