Wygrana TKP i remis Pomorzanina

Chełmżyńska Legia jest kolejnym zespołem, który nie potrafi zatrzymać Toruńskiego Klubu Piłkarskiego. Lider rozgrywek wygrał już siódmy mecz sezonie i nadal jest niepokonany

Torunianom do zwycięstwa wystarczyły dwie skuteczne akcje. W 19 min. Maciej Hanczewski po rajdzie prawą stroną strzelił wprost w Dariusza Pileckiego. Bramkarz Legii wybił piłkę, ale tak pechowo, że ta trafiła tuż pod nogi Mateusza Dobka, który silnym uderzeniem pokonał golkipera gości. Kilkadziesiąt sekund później podanie od Damiana Grzędzickiego wykorzystał Jarosław Maćkiewicz. Najskuteczniejszy napastnik IV ligi przelobował strzałem głową Pileckiego. Po stracie bramek legioniści nadal nie potrafili przełamać obrony gospodarzy. Zdołali oddać tylko pięć strzałów, ale żaden z nich nie zagroził Rafałowi Kaczorowi.

Dopiero w drugiej połowie jeden punkt na boisku w Lipnie zapewnili sobie zawodnicy Pomorzanina. Mień objął prowadzenie po akcji lewą stroną boiska Romana Witeckiego. Wyrównał po przerwie Krzysztof Raniszewski. Obrońca torunian wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym.

TKP TORUŃ 2 (2)

LEGIA CHEŁMŻA 0

Strzelcy bramek: Dobek (19.), J. Maćkiewicz (21.)

TKP: Kaczor - Kłosowski, Melnicki, Gęsicki, Świderek (60. Stryżko) - Grzędzicki, D. Maćkiewicz, Dobek (65. Marciniak), Urbański (70. Drwięga) - J. Maćkiewicz, Hanczewski

Żółta kartka: Lewandowski (Legia)

MIEŃ LIPNO 1 (1)

POMORZANIN/PAK/MAJEROWICZ 1 (0)

Strzelcy bramek:

Mień: Nitecki (24.)

Pomorzanin/PAK/Majerowicz: Raniszewski (60.)

Pomorzanin/PAK/Majerowicz: Łęgowski - Raniszewski, Ł. Wierzchowski, T. Wierzchowski, Czajkowski (46. Czerwiński) - Brzozowski, Makowski, Warczachowski, Lubański - Błażkiewicz, Grzybek

Pozostałe wyniki:

Victoria Koronowo - Włocłavia 1:0 (1:0), Bramka: Kujawka (41.), Zdrój Ciechocinek - Pomowiec Kijewo Królewskie 3:1 (1:1), Bramki: Milecki (8.), Jastrzębski (53., 63.) - Rudolf (16.), Lech Rypin - Wisła Nowe 2:4 (2:1), Bramki: Sochacki (14.), Fodrowski (43.) - Kurek (30.), Brończyk (57. - k.), Kucenko (66., 70.), Sparta Brodnica - Cuiavia Inowrocław 1:4 (1:1), Bramki: Pliszka (33.) - Roszak (20., 80.), Semenowicz (48.), Bakiera (90.), Start Radziejów - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0), Bramki: Betliński (20.) - Burlikowski (76.), Pałuczanka Żnin - Wda Świecie 2:1