III Mistrzostwa Polski kobiet w baloniarstwie

Jolanta Matejczuk zdobyła złoty medal w mistrzostwach Polski w lotach balonowych kobiet. Zawody odbyły się podczas minionego weekendu w Lesznie
Dla Jolanty Matejczuk to trzeci medal mistrzostw Polski kobiet. Rok temu było srebro, dwa lata temu złoto. - Na zawody jechałam z obawami, traktowano mnie jak faworyta - mówi. - Ale jak już stałam na podium. Gdy zawieszano mi medal na szyi, zagrano Mazurka Dąbrowskiego... Warto było.

Przy okazji mistrzostw Polski rozegrano XII zawody o Puchar Prezydenta Leszna. W gronie 26 startujących załóg Matejczuk w klasyfikacji generalnej była piąta. Najlepszym z białostoczan okazał się Bazyli Dawidowski, który zajął drugie miejsce. Na szóstej lokacie uplasował się Andrzej Ćwikła.

- On mógł być nawet drugi. Jednak w jednej z konkurencji wylądował 200 metrów od celu i dostał bardzo dużą karę - wspomina Matejczuk.

Podczas zaplanowanych na cztery dni zawodów odbyły się tylko dwa z planowanych lotów. Za pierwszym razem szyki baloniarzom pokrzyżowali piloci NATO, którzy niedaleko Leszna mieli manewry. Później figle płatała pogoda.

Klasyfikacja mistrzostw Polski kobiet: 1. Jolanta Matejczuk (Białystok), 2. Ewa Prawicka-Linke (Leszno), 3. Wanda Musiał (Konin).

Klasyfikacja XII PPL: 1. Rymas Kościuszkiewicz (Litwa), 2. Bazyli Dawidowski (Białystok), 3. Witold Filusz (Katowice).