Polonia gra z Lechem

Polonia zagra pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie na Konwiktorskiej - w III rundzie Pucharu Polski zmierzy się z Lechem Poznań. Nie będzie jednak z tego powodu fety, a dla klubu ważniejszy jest następny mecz - ligowy z Dospelem Katowice.
Dowodem na to będzie absencja Dariusza Dźwigały. 34-letni pomocnik strzelił dwa gole w dwóch ostatnich meczach ligowych Polonii. (- Nie zdarzyło mi się to nigdy w karierze - mówił). Dźwigała po spotkaniu z Widzewem w Łodzi jest mocno poobijany. Narzeka na uraz mięśnia czworogłowego. - Nie chcemy, żeby coś się pogmatwało Darkowi i oszczędzamy go na mecz z Dospelem - mówi trener "Czarnych Koszul" Krzysztof Chrobak.

- Nie ukrywam, że liga jest dla nas ważniejsza - dodaje Chrobak. - Ale mecz z Lechem potraktujemy serio. Po pierwsze dlatego, że znów gramy u siebie i dla wielu piłkarzy jest to ogromne przeżycie, po drugie, rywalem jest Lech - zespół bardzo mocny kadrowo.

Lech przyjedzie do Warszawy z nowym trenerem Czesławem Michniewiczem. Poprzedni, Libor Pala, podał się do dymisji. Pala swoją przygodę z polską ligą zaczynał właśnie w Polonii jako asystent Vernera Liczki. Mimo jego braku w kadrze Lecha nie brakuje osób związanych ze stołecznym klubem: Arkadiusz Kaliszan, Paweł Kaczorowski, Maciej Scherfchen odeszli z Polonii zimą tego roku, a Mariusz Mowlik grał w Polonii w rundzie wiosennej minionego sezonu. Z tej czwórki największe szanse na grę w pierwszym składzie mają dziś Kaczorowski i Scherfchen.

Dla Lecha w przeciwieństwie do Polonii ten mecz będzie priorytetowy. Po falstarcie w lidze poznańscy działacze liczą, że właśnie przez sukces w rozgrywkach Pucharu Polski uda się im awansować do europejskich pucharów.

Ze względu na prace przy budowie sztucznego oświetlenia bilety będą sprzedawane tylko na główną trybunę stadionu przy ulicy Konwiktorskiej.

POLONIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ, środa godz. 15 ul. Konwiktorska 6. Polonia: Robert Gubiec - Maciej Michniewicz, Wojciech Szymanek, Rafał Szwed, Krzysztof Bąk - Igor Gołaszewski, Antoni Łukasiewicz, Emil Nowakowski, Łukasz Jarosiewicz, Piotr Plewnia - Bartosz Tarachulski. Lech: Waldemar Piątek - Paweł Kaczorowski, Wójcik, Bartosz Bosacki, Rafał Lasocki - Łukasz Madej, Maciej Scherfchen, Piotr Świerczewski, Rafał Grzelak - Bartosz Ślusarski, Piotr Reiss.