Jaki będzie stadion przy ul. Ściegiennego

Jedenaście projektów wystartuje w konkursie na modernizację stadionu przy ul. Ściegiennego w Kielcach. Wczoraj minął termin składania ofert. - Najlepszą koncepcję komisja wybierze jeszcze w tym tygodniu - zapowiada Wojciech Dębski, dyrektor MOSiR.
Prace, które napłynęły na ogłoszony w lipcu konkurs, czekają na rozstrzygnięcie w zamkniętych kopertach. - Otworzymy je komisyjnie i wybierzemy najlepszą koncepcję. Jeśli ze zwycięzcą konkursu uzgodnimy wszystkie warunki, zostanie z nim podpisana umowa na realizację ostatecznego projektu modernizacji - zapowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Stadion ma spełniać wszystkie normy PZPN, UEFA i FIFA dotyczące infrastruktury. Projektanci musieli uwzględnić innowacje zaproponowane przez prezydenta Lubawskiego i przedstawicieli Kolportera Korona Kielce, który stadion ma użytkować. Zadaszone trybuny mają pomieścić od 15 do 18 tysięcy kibiców, płyta boiska ma być podgrzewana, w kompleksie mają się znaleźć dwa boiska treningowe, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią, parking dla 90 samochodów osobowych, czterech autokarów i wozów transmisyjnych. Stadion ma posiadać system monitoringu i sztuczne oświetlenie.

Konkurs miał charakter ogólnopolski, zorganizowano go przy współudziale kieleckiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. W komisji znajdą się przedstawiciele miasta, MOSiR oraz architekci. Arbitrem w tym konkursie będzie członek SARP, znany polski architekt i szermierz Wojciech Zabłocki.

Inwestycja ma kosztować od 20 do 30 mln zł. Prace powinny się zacząć wiosną przyszłego roku.