Tenisowy sukces Aliny Orcholskiej

Straciła tylko dwa sety w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Tenisistka Startu-Wisły była najlepszą uczestniczką zawodów na kortach Arki Gdynia

Na Wybrzeżu brała udział najwyżej sklasyfikowane "ósemki" w rankingach Polskiego Związku Tenisowego. Orcholska triumfowała w kategorii do 16 lat. Zawodniczka Startu-Wisły była rozstawiona z najwyższym numerem w turnieju. Pokonała najpierw Karolinę Filipiak (AZS Poznań) 6:3, 6:3, a później Natalię Lech (Masters Szczecin) 6:4, 6:3 i Dominikę Koćwin (Victoria Częstochowa) 6:0, 6:1. Dzięki temu awansowała do czwórki finałowej, w której zwyciężyła Marię Spenceley (SKT Sopot) 7:5, 6:7 (7-3), 6:3. W finale torunianka była ponownie lepsza od Filipiak, tym razem 6:3, 6:7 (7-2), 7:5.W turnieju wystąpił jeszcze Filip Lewicki, który zajął trzecie miejsce wśród skrzatów do lat 12. W swojej grupie pokonał Macieja Łuczaka (Olimpia Poznań) 6:3, 6:3, Romana Gargulę (Górnik Bytom) 4:6, 6:1, 6:3 i uległ Piotrowi Gadomskiemu (TieBreak Warszawa) 6:4, 0:6, 4:6. Zajął drugie miejsce w grupie i awansował do grona tenisistów walczących w finale. Uległ jednak Igorowi Nowakowi (Mostostal Zabrze) 4:6, 6:4,4:6. W walce o trzecie miejsce wygrał walkowerem z Przemysławem Centkowskim (AZS Olsztyn).