Awans tenistek stolowych Nadarzyna w europejskich pucharach

Pingpongistki GLKS Mago Wanzl Scania Nadarzyn awansowały do II rundy kwalifikacyjnej Pucharu Nancy Evans. W holenderskim Varese wygrały turniej z udziałem gospodarzy oraz luksemburskiego TTC Dudelange
Był to debiut Nadarzyna w europejskich pucharach. Aby obniżyć koszty rywalizacji, I runda kwalifikacyjna została rozegrana w formie turnieju w holenderskim Groningen. W pierwszym spotkaniu nadarzynianki łatwo pokonały TTC Dudelange 3:1, a jedyny punkt dla Luksemburek po zwycięstwie nad Martą Smętek zdobyła znana z turniejów międzynarodowych Peggy Regenwetter, która nie miała jednak szans w pojedynku z Qin Liping. Nadarzyńska Chinka zdobyła w sumie dwa punkty, a trzeci dołożyła Monika Perzyna.

W drugim meczu z holenderskim TTV Varese poszło jeszcze łatwiej (3:0 dla Nadarzyna) i podwarszawska ekipa mogła się cieszyć z awansu do II rundy. - Postaramy się, aby turniej II rundy wyznaczono w Nadarzynie. Zagrają wtedy lepsze zespoły i byłoby to na pewno ciekawe wydarzenie dla naszej miejscowości - mówi kierownik drużyny Dariusz Zwoliński.

...tu porażka

Nadarzynianki rozegrały także awansem mecz 2. kolejki ligowej z AZS AE Wrocław. Przegrały 2:3, mimo wielkiej szansy na zwycięstwo. Przy stanie meczu 1:1 Marta Smętek prowadziła z Renatą Krawczyk 2:1 w setach i 8:5 w czwartej partii. Gdyby wygrała, nadarzynianki wyjechałyby z Wrocławia z kompletem punktów, bo Qin nie miała w następnym meczu najmniejszych problemów z Darią Łuczakowską. Skończyło się na 15:13 dla wrocławianki, która piątego seta wygrała do 9. W ostatniej grze Perzyna nie miała żadnych szans z Magdaleną Cichocką.

AZS AE Wrocław - GLKS Mago Wanzl Scania Nadarzyn 3:2. Wyniki: Daria Łuczakowska - Monika Perzyna 3:1, Magdalena Cichocka - Qin Liping 2:3, Renata Krawczyk - Marta Smętek 3:2, Łuczakowska - Qin 0:3, Cichocka - Perzyna 3:0.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: LUKS Orneta - KTS Tarnobrzeg 0:3, Górnik Mysłowice - Cycero Częstochowa 1:3, Bronowianka Kraków - Ośrodek PZTS Kraków 2:3.