Sport w skrócie

Polska piąta w mistrzostwach Europy w hokeju na trawie, wygrali Niemcy.

SIATKÓWKA

BRĄZ POLEK. Polska reprezentacja siatkarek do lat 20 zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w Suphanburi w Tajlandii. Podopieczne Andrzeja Pecia, w szeregach których grają Wielkopolanki: Gabriela Buławczyk (Nafta Piła) oraz Izabela Żebrowska i Agata Sawicka (AZS AWF Poznań), przegrały w półfinale z Brazylią 1:3 (23:25, 20:25, 25:16, 17:25), ale w walce o medal pokonały Holandię 3:0 (28:26, 25:23, 25:14). Złoto przypadło Brazylii, a srebro - Chinom.

SPORT MOTOROWODNY

RYBARCZYK SREBRNY. Lechosław Rybarczyk z Posnanii Poznań został motorowodnym wicemistrzem świata w klasie S-550 w węgierskiej miejscowości Dunajvaros. Poznaniak miał kłopoty zdrowotne, był krótko po wizycie w szpitalu. Rozegrano cztery wyścigi. W pierwszym Rybarczyk został zdyskwalifikowany za nieprawidłowe - zdaniem sędziów - minięcie boi. W drugim zajął drugą lokatę, w trzecim pierwszą, a w czwartym drugą. Szóstą pozycję zajął Tomasz Mordal z Posnanii, a siódmą - Andrzej Lisy z LOK Poznań.

HOKEJ NA TRAWIE

NIEMCY PIERWSZE, POLSKA PIĄTA. Reprezentacja Niemiec zdobyła w Barcelonie złoty medal mistrzostw Europy w hokeju na trawie mężczyzn. W regulaminowym czasie finału z Hiszpanią był remis 1:1. Dogrywka też nie przyniosła rozstrzygnięcia. Niemcy skuteczniej strzelali rzuty karne (5:1). Był to szósty tytuł laskarzy niemieckich w mistrzostwach Europy. Także karne wyłoniły zwycięzcę pojedynku o brązowy medal, który przypadł Anglikom (6:5 w karnych, w regulaminowym czasie i po dogrywce było 1:1). Polska zajęła piąte miejsce.

ZAPASY

MISTRZOSTWA POLSKI WOLNIAKÓW. Trzy medale zdobyli wielkopolscy zapaśnicy podczas rozegranych w Zgierzu mistrzostw Polski w stylu wolnym. Krążki wywalczyli: srebrny - Łukasz Walkowiak z Ceramika Krotoszyn w wadze do 74 kg; brązowy Daniel Mieczkowski z Grunwaldu Poznań w kategorii do 74 kg i Bartosz Godelski z Grunwaldu w wadze do 120 kg. Wojskowi zajęli czwartą pozycję w klasyfikacji klubowej.