Stal Stalowa Wola 3 (2) - Polonia Greinplast Przemyśl 1 (1)

PIŁKA NOŻNA. III LIGA. Stal ze Stalowej Woli, mimo, że przegrywała już 0:1, pokonała w derbowym pojedynku Polonię Greinplast Przemyśl 3:1.

Pierwsi groźniej zaatakowali przemyślanie, jednak dwie akcje Lee Quaye kończyły się na bramkarzu Stali Tomaszu Wietesze. Po niecałej półgodzinie gry goście jednak objęli prowadzenie, ładnym strzałem z rzutu wolnego z 22 metrów popisał się Marek Rybkiewicz. Stalowowolanie szybko odpowiedzieli. W 34. minucie Mirosław Pokrywka idealnie obsłużył Darka Michalaka, który strzałem głową nie dał szans Maciejowi Szramowiatowi. Jeszcze przed przerwą podopieczni Sławomira Adamusa objęli prowadzenie, po strzale z rzutu wolnego obrońcy Stali Tomasza Warczachowskiego.

Po zmianie stron stalowowolanie kontrolowali przebieg meczu, a przemyślanie nieudolnie próbowali odrobić straty. Jedna z akcji miejscowych zakończyła się kolejnym golem. Po centrze w pole karne Pawła Dziuby do piłki doszedł Warczachowski i po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców. - Mimo, że jestem obrońcą, trener powierza mi zadania ofensywne i staram się z nich wywiązywać jak najlepiej - mówił po meczu zadowolony wychowanek Pomorzanina Toruń.

Zdaniem trenerów

Krzysztof Stefanowski

Polonia Greinplast

Do przerwy mogliśmy strzelić jeszcze co najmniej jedną bramkę, a kto wie, jak wtedy potoczyłby się mecz. Po zmianie stron, gdy straciliśmy trzeciego gola było już praktycznie po meczu.

Sławomir Adamus

Stal

Chłopcy pokazali się z dobrej strony i zagrali niezły mecz. Wygraliśmy mimo, że przez chwilę było 1:0 dla Polonii, ale moim zdaniem w tym dniu odrobilibyśmy nawet wyższą stratę.

STAL STALOWA WOLA 3 (2)

POLONIA PRZEMYŚL 1 (1)

STRZELCY BRAMEK

Stal: Michalak (34.), Warczachowski (45., 60.).

Polonia: Rybkiewicz (28.).

Widzów: 1,1 tys.

SKŁADY

Stal: Wietecha - Drabik, Drozd, Kasiak, Warczachowski - Winiarski (84. Oczkowski), Szarowski, Ożóg (73. Pielech), Dziuba (80. Ślusarczyk) - Michalak, Pokrywka (70. Radawiec).

Polonia: Szramowiat - Kud, Hynowski, Strzałkowski - Pankiewicz, Rostecki Ż (70. Kucab), Jaroch, Cobblach (70. Marszałek), Gwóźdź - Rybkiewicz Ż, Quaye.

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).